Śląsk rozpoczął zimowe zgrupowanie w Turcji

Piłkarze Śląska Wrocław przygotowują się w Turcji do rundy wiosennej ekstraklasy. Przed powrotem do kraju zagrają trzy mecze sparingowe.

  • fot: Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław

    fot: Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław


Trójkolorowi zakończyli rundę jesienną na czwartym miejscu z dorobkiem 23 punktów. Do lidera Legii Warszawa tracą sześć punktów, więc sprawa walki o mistrzostwo Polski nadal jest otwarta. Teraz podopieczni Vítězslava Lavički udali się do Turcji, gdzie w Antalyi przygotowują się do powrotu na boiska PKO Ekstraklasy.

Wrocławianie dotarli do Turcji w czwartek, 14 stycznia. Do Stambułu wylecieli z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina, a w stolicy Turcji czekała ich przesiadka. W tureckim kurorcie piłkarze będą trenować do 24 stycznia.

W Turcji WKS zagra przeciwko serbskim klubom FK Novi Pazar i Crvena Zvezda Belgrad oraz Olimpii Donieck z Ukrainy. Nie wiadomo jednak, czy te plany zostaną zrealizowane. Jednym z rywali Śląska miał być Slovan Bratysława, lecz z powodu problemów z koronawirusem u Słowaków ten mecz został odwołany.

Do Turcji poleciało 26 piłkarzy:

  • Bramkarze: Matus Putnocky, Dariusz Szczerbal, Michał Szromnik.
  • Obrońcy: Piotr Celeban, Guillermo Cotugno, Patryk Janasik, Mariusz Pawelec, Israel Puerto, Dino Stiglec, Márk Tamás, Olivier Wypart.
  • Pomocnicy: Szymon Lewkot, Rafał Makowski, Krzysztof Mączyński, Lubambo Musonda, Maciej Pałaszewski, Bartłomiej Pawłowski, Robert Pich, Mateusz Praszelik, Mathieu Scalet, Waldemar Sobota, Marcin Szpakowski, Marcel Zylla.
  • Napastnicy: Erik Exposito, Fabian Piasecki, Piotr Samiec-Talar.

Śląsk powróci do gry o punkty 1 lutego, gdy na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Mielec.Zgłoś uwagę