2°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 07:00

3. Siatkarki Salos Angels Wrocław zbierają pieniądze na mistrzostwa świata

Pełne pasji i sportowych ambicji potrzebują wsparcia. Siatkarki Salos Angels Wrocław zbierają pieniądze na wyjazd na Mistrzostwa Świata Młodzieży Salezjańskiej w Słowenii.

Salos Angels Wrocław to Salezjańska Organizacja sportowa działająca przy Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Świętokrzyskiej.

W sezonie 2018 siatkarki Salos Angels – juniorki z rocznika 2001-2003, wzięły udział w XXIX Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie. Debiutując jako jeden z najmłodszych zespołów w swojej kategorii wygrały z zespołami z Brazylii i Słowenii i zajęły pierwsze miejsce w grupie, a finalnie w całych zawodach wysokie VI miejsce na świecie. We wrześniu 2018 roku dziewczęta brały udział w Turnieju Mistrzostw Polski w Kutnie, gdzie zajęły IV miejsce w Polsce. Pod koniec kwietnia chcą wyjechać na Mistrzostwa Świata w Ljubljanie w Słowenii. Na wyjazd potrzebują finansowego wsparcia.

– Szansa udziału w Mistrzostwach Świata jest dla dziewczyn niepowtarzalna. Oprócz spełnienia marzeń sportowych dziewczyn ważnym aspektem jest szansa promocji Wrocławia na tak wielkiej imprezie sportowej. Niestety nasz klub nie jest w stanie sfinansować wyjazdu, na który koszt samego wpisowego wynosi 250 euro od osoby – mówi Monika Żurek, trenerka Salos Angels Wrocław.

Na wyjazd siatkarki potrzebują 30 tys. zł. Aby zebrać taką kwotę założona została zbiórka na portalu „zrzutka.pl”.