wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. zielony KLIN południa: Raportujemy i kontynuujemy konsultacje
Kliknij, aby powiększyć
Zielony KLIN południa - konsultacje społeczne. Grafika ilustracyjna, Wrocław Rozmawia
Zielony KLIN południa - konsultacje społeczne. Grafika ilustracyjna,

Zapoznaj się z raportem z konsultacji i planowanym ich drugim etapem.

Konsultacje społeczne na Jagodnie i Wojszycach odbywały się na przełomie maja i czerwca 2019. Przedmiotem rozmów była przyszłość i przeznaczenie terenu zieleni na południu Wrocławia pomiędzy ulicą Smardzowską, Asfaltową, Buforową i Wspólną, zwanego Klinem Wojszyckim.

Co przyniosły konsultacje?

Dzięki dwóm spotkaniom konsultacyjnym oraz formularzowi opinii, wypełnianemu przez mieszkańców, zebrano wiele rekomendacji, potrzeb i rozwiązań. Zdecydowana większość mieszkańców uczestnicząca w konsultacjach już teraz korzysta z terenu klina i za jego największą wartość uznaje występującą tam florę, faunę i naturalną granicę wyznaczoną przez ciek wodny. Za główną rekomendację należy uznać maksymalne zadrzewienie i zazielenienie w ramach koncepcji parku wraz z wyznaczeniem ciągów komunikacyjnych oraz przeznaczenie terenu dla celów sportowych i rekreacyjnych takich jak: bieganie, nordic walking, jazda na rowerze, gry zespołowe.

Wszystkie zgłoszone opinie zostały dokładnie przeanalizowane i posłużyły do opracowania dwóch koncepcji. W kolejnym kroku zostaną one poddane konsultacjom z mieszkańcami. Propozycje z pierwszego etapu konsultacji, które nie mogły się znaleźć w zaproponowanych koncepcjach to:

  • stałe lodowisko zewnętrzne;
  • duże pola szachownic z dużymi figurami;
  • przyrodnicza ścieżka edukacyjna;
  • budki dla nietoperzy, ptaków;
  • korytarze umożliwiające przemieszczanie się zwierząt (na podstawie wcześniej przygotowanej diagnozy);
  • monitoring w kluczowych miejscach/strefach;
  • historyczna ścieżka edukacyjna poświęcona historii lokalnej, historii miejsca.

Część z nich jest możliwa do rozpatrzenia, jednakże na etapie sporządzania szczegółowego projektu zagospodarowania części terenu.

Konsultacje zielony KLIN południa II

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne, które odbędą się 22 i 23 października w siedzibach Rad Osiedli Wojszyce i Jagodno lub do przekazania opinii poprzez formularz, który będzie dostępny na stronie internetowej aż do 5 listopada.

Więcej o konsultacjach tutaj

plakat konsultacji społecznych - zielony KLIN południa II

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl