Wybudują szatnie dla zawodników przy Lotniczej

11 lipca otwarcie ofert na wybudowanie zaplecza sanitarnego dla boiska przy ul. Lotniczej. Ma tu być m.in. boisko do futbolu amerykańskiego.

Zaplecze sanitarne i szatnie to kolejny etap modernizacji boiska przy ul. Lotniczej dla potrzeb wrocławskich klubów futbolu amerykańskiego, rugby, ultimate frisbee oraz lacrosse.

– Zaplecze zostanie wybudowane w systemie „projektuj i buduj”, a wykonawca będzie miał na to pół roku – mówi Małgorzata Szafran z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Lotniczej  jest realizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013. Remont boiska przy ul. Lotniczej zwyciężył w ubiegłorocznym głosowaniu w ramach WBO i zdobył aż 3815 głosów mieszkańców.

Dotychczas w ramach tego projektu zmodernizowano już stadion przy ul. Lotniczej i wykonano boisko ze sztucznej trawy o wymiarach 116 na 61,5 m do gry w futbol amerykański, rugby, ultimate frisbee, lacrosse z wydzielonymi polami dla poszczególnych dyscyplin. Zainstalowano także nowe oświetlenie boiska. Wszystkie prace kosztowały 1 mln 640 tys. zł i są obecnie w trakcie odbioru technicznego.

Zmodernizowany obiekt sportowy przy ul. Lotniczej będzie wykorzystywany podczas zawodów The World Games 2017.

jr