– W tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło dwa razy więcej projektów niż w zeszłym roku – mówi Bartłomiej Świerczewski z Biura Rady Miejskiej Wrocławia, które koordynuje projekt WBO. Mieszkańcy szacują wartość tych projektów na ponad 222 mln zł, ale te kwoty zapewne zmienią się znacznie po sprawdzeniu projektów przez odpowiednie wydziały w magistracie.
Najwięcej projektów dotyczy szeroko rozumianej rekreacji: sportu, placów zabaw. Kolejnym dużym działem są drogi, chodniki i parkingi, wydzielenie pasów ruchu dla komunikacji zbiorowej i rowerów– Mamy też projekty dotyczące zieleni miejskiej czy edukacji, są to głównie obiekty sportowe i place zabaw, ale na terenie placówek edukacyjnych – wylicza Bartłomiej Świerczewski. Wśród zgłoszonych projektów są również i takie, które nie są projektami inwestycyjnymi i zapewne zostaną odrzucone.
– Czekamy na weryfikację, która zakończy się w drugiej połowie maja. Wtedy też wszyscy liderzy dostaną informację zwrotną odnośnie ich projektów a ci, co do których będą jakieś uwagi, zostaną zaproszeni na spotkania konsultacyjne – wylicza Bartłomiej Świerczewski. Listę projektów które zostaną poddane pod głosowanie wrocławian poznamy w sierpniu. Głosowanie rozpocznie się na początku jesieni.
arc
Zgłoszone projekty:
- rekreacja - 104
- place zabaw - 25
- sport - 15
- edukacja - 43
- zieleń miejska - 38
- rowery - 37
- drogi - 116
- inne - 101