wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Lista projektów WBO 2020
WBO 2020. Dziękujemy! Wrocław Rozmawia
WBO 2020. Dziękujemy!

Od 14 stycznia do 11 lutego przesyłaliście wasze pomysły na Wrocław. Jest ich łącznie 413. Przedstawiamy listę. Dziękujemy za aktywność. W tym momencie rozpoczynamy etap oceny i konsultacji z liderami.

Statystyka - wyniki naboru

Łącznie do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 413 projektów, z czego 246 stanowią projekty osiedlowe, a 167 to projekty ponadosiedlowe.

Zdecydowana większość projektów wpłynęła elektronicznie (408), papierowo wpłynęło 5 wniosków.

Lista projektów

W przypadku prawie 100 projektów nie dołączona została prawidłowa lista poparcia, co jest obowiązkiem lidera wynikającym wprost z ustawy. W najbliższym czasie do tych liderów wysłane zostaną wezwania z prośba o uzupełnienie projektów.

WBO 2020 liczba projektów

Kategorie

Najwięcej projektów złożonych w tegorocznej edycji WBO, podobnie jak w roku ubiegłym, dotyczy kategorii zieleń / rekreacja.

WBO 2020 projekty według kategorii

Projekty wg kategorii:

  • zieleń / rekreacja – 174
  • pieszo / rowerowe – 65
  • drogowe – 33
  • place zabaw – 24
  • sport – 18
  • komunikacja zbiorowa – 17
  • rewitalizacja – 12
  • podwórka - 9
  • nieinwestycyjne - 3
  • inne – 58

Liczba projektów zgłoszonych w osiedlach

Projekty dotyczące wielu osiedli - 29

Liderami wśród osiedli zgłaszających projekty do tegorocznego WBO są: Muchobór Mały (40 projektów), Stare Miasto (25), Leśnica (24) i Psie Pole-Zawidawie (20).

WBO 2020 tu zgłoszono najwięcej projektów mapa

Liczba liderów WBO 2020 wyniosła 241 osób.

WBO 2020 liczba projektów zgłoszonych na osiedlach

Oceny, konsultacje i głosowanie

W najbliższym czasie wszystkie pomysły poddane zostaną ocenie merytorycznej.

W dalszym czasie czekają nas też spotkania z liderami, na których będziemy omawiać wprowadzenie ewentualnych zmian lub poprawek. Wszystko po to, aby przygotować listę pomysłów, która zostanie poddana publicznemu, jesiennemu głosowaniu. Liderzy i mieszkańcy są informowani o postępach procedury na bieżąco, mają na nią wpływ i mogą brać w niej aktywny udział.

Pod koniec sierpnia 2020 r. zostanie opublikowana wstępna lista projektów poddanych pod głosowanie, które zaplanowano od 18 września do 5 października. Wówczas mieszkańcy wybiorą, które projekty doczekają się realizacji.

Zobacz - Terminarz WBO 2020

Narzędzia partycypacyjne Wrocławia

Wrocławski Budżet Obywatelski obok Funduszu Osiedlowego i programu Mikrogranty, jest jednym z kluczowych elementów partycypacyjnego myślenia o budżecie Wrocławia.

WBO to ciekawe pomysły na miasto, często w wymiarze ponadosiedlowym, Fundusz - mniejsze, lokalne inwestycje zaś Mikrogranty pozwalają obudować społeczną aktywnością powstałą infrastrukturę. Pamiętajcie - dobre pomysły zmieniają miasto!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl