wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:50

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2021
  6. Jak rozwijać komunikację rowerową?
  7. E-formularz [MAPA TRAS]
grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
grafika ilustracyjna

Zapoznaj się z instrukcją i konsultowanymi zagadnieniami. Następnie wskaż na mapie swoje opinie!

14.7.2021 Zakończone zostało zbieranie Państwa opinii. Mapy nie są już aktywne.

                           Dziękujemy za wszystkie głosy!

Instrukcja

Poniższy formularz służy zebraniu opinii dotyczących infrastruktury rowerowej. Na poniższych mapach masz dwie możliwości opiniowania.

Komentowanie istniejącej trasy – kliknij kursorem na dany odcinek i skomentuj odcinek w otwierającym się okienku. Po wpisaniu opinii kliknij Wyślij.

Dorysowywanie nowej trasy – kliknij pierwszą od góry ikonkę z linią  , a następnie narysuj na mapie proponowaną trasę. Aby zakończyć jej tworzenie, kliknij dwukrotnie w miejsce, gdzie chcesz ją zakończyć. Możesz dodawać kolejne propozycje. Po wprowadzeniu tras, kliknij zielony przycisk “Wyślij trasę” u dołu, po lewej. Skomentuj wprowadzone trasy w otwierającym się okienku. Po wpisaniu opinii kliknij Wyślij.

Narysowaną trasę, przed wysłaniem, możesz edytować:

  • przestawiając jej wierzchołki – kliknij ikonkę z linią i strzałką, drugą od góry. Przestaw wybrany punkt. Zatwierdź zmiany przyciskiem przy ikonce “Zakończ”.
  • przesuwając całą trasę – kliknij ikonkę z krzyżującymi się strzałkami, trzecią od góry. Przesuń trasę. Zatwierdź zmiany przyciskiem przy ikonce “Zakończ”.

Możesz usunąć narysowaną trasę. Kliknij ikonkę z gumką. Zaznacz trasę, którą chcesz wymazać. Zatwierdź zmiany przyciskiem przy ikonce “Zakończ”.

Uwaga: Do poprawnego korzystania z map niezbędna jest aktualna wersja przeglądarki internetowej.

1. Którędy wygodniej?

Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia z 2018 roku wskazuje 18 tras głównych (zaznaczonych na niebiesko na mapie) prowadzących do centrum miasta. Część z nich została już wybudowana w całości (np. ul. Grabiszyńska). Pytanie jednak, czy realizować te trasy główne, czy szukać dla nich alternatyw. Ich propozycje, wyznaczone przez Biuro Zrównoważonej Mobilności, pokazujemy jako trasy alternatywne (zaznaczone na pomarańczowo na mapie).

Trasy alternatywne po najechaniu na nie kursorem mają opisy wskazujące, dla której trasy głównej są alternatywą. Przyjrzyj się mapie i wskaż najwygodniejszy dla Ciebie korytarz do centrum – główny lub alternatywny. Dla wskazanych odcinków wpisz opinię – uzasadnij swój wybór. Możesz też narysować swoją propozycję trasy – koniecznie uzasadnij jej przebieg.

główne i alternatywne trasy rowerowe

2. Którędy przez centrum?

Poniższa mapa zawiera proponowane korytarze przejazdu przez centrum miasta (zaznaczone na pomarańczowo na mapie). Granice wyznaczone zostały na podstawie tzw. strefy centralnej (zaznaczonej na niebiesko na mapie) opisanej w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia.

W obrębie strefy centralnej usytuowane są najważniejsze śródmiejskie węzły przesiadkowe: Dworzec Główny, Dworzec Świebodzki i Dworzec Nadodrze oraz Plac Jana Pawła II i Plac Grunwaldzki, a także węzły centralne: Nowowiejska, Plac Bema, Dubois, Pomorska, Ruska, Świdnicka, Plac Dominikański, Plac Wróblewskiego, Arkady, Plac Legionów, Plac Orląt Lwowskich.

Przyjrzyj się zaproponowanym korytarzom, a następnie wskaż, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Dla wskazanych odcinków wpisz opinię – uzasadnij swój wybór. Możesz też narysować swoją propozycję trasy przejazdu przez centrum z północy na południe lub ze wschodu na zachód – koniecznie uzasadnij jej przebieg.

proponowane korytarze przejazdu przez centrum miasta mapa

3. Których połączeń brakuje?

Nie wszystkie trasy rowerowe we Wrocławiu mają zachowaną spójność. Zaproponowaliśmy kilka odcinków, których priorytet realizacyjny chcielibyśmy ustalić.

Biuro Zrównoważonej Mobilności zbadało połączenia wrocławskich osiedli z siecią tras głównych, a w przypadku osiedli peryferyjnych – również z węzłami przesiadkowymi. Osiedla, które z ich perspektywy posiadają najsłabsze połączenia to szczególnie: Brochów, Muchobór Wielki, Sołtysowice, Strachocin, Swojczyce oraz Zakrzów.

Możesz tutaj wypowiedzieć się w następujący sposób:

  • Spośród wskazanych odcinków wybierz maksymalnie pięć, które w Twojej opinii powinny powstać w pierwszej kolejności. Koniecznie uzasadnij swój wybór.
  • Narysuj swoje propozycje brakujących odcinków i je uzasadnij.

brakujące trasy rowerowe, mapa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl