Termin składania uwag do projektu w formie wypełnionych formularzy konsultacji wyznaczono na okres od 7 do 22 marca 2016 r. W tym terminie wpłynęło 199 formularzy konsultacji zawierających uwagi dot. zapisów projektu. 193 formularze zawierały uwagę o tej samej treści. Uwagi zgłoszone po terminie nie były rozpatrywane.
Łącznie w ramach konsultacji zgłoszonych zostało 39 różnych uwag do projektu.
Zakres normowania regulaminu jest ustalony w art. 4 ust 2 i 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250). Określone tymi przepisami kwestie, które podlegają uregulowaniu przez radę gminy mają charakter wyczerpujący, co oznacza, że w regulaminie nie można zamieszczać postanowień wykraczających poza wymienione zagadnienia. Część uwag zgłoszonych w ramach konsultacji dotyczyło kwestii, które zgodnie z ustawą nie podlegają unormowaniu w regulaminie i dlatego nie mogły one zostać uwzględnione.
Inne uwagi dotyczyły zwiększenia lub zmniejszenia minimalnej częstotliwości pozbywania się odpadów komunalnych z nieruchomości. Nie uwzględniono ich, ponieważ określona w projekcie częstotliwość została ustalona w oparciu o rozwiązania sprawdzone dotychczas w praktyce. Ewentualna zmiana minimalnej częstotliwości pozbywania się odpadów zostanie rozważona w wyniku dalszego monitorowania gminnego systemu odbioru odpadów komunalnych.
Część uwag dotyczyła zmiany regulacji, które obowiązują w okresie przejściowym, do końca 2016 r. Ponieważ okres przejściowy jest niezbędny dla dostosowania obecnie obowiązujących przepisów w zakresie częstotliwości pozbywania się odpadów komunalnych do nowych zasad, uwagi te nie mogły zostać uwzględnione.
Kwestie zawarte w uwagach dotyczące pojemników na psie nieczystości oraz selektywnego zbierania odpadów tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, zostały uregulowane w projekcie, tylko w innych częściach niż wskazane przez osoby zgłaszające te uwagi.
Nie zostały uwzględnione uwagi, których wprowadzenie spowodowałoby konieczność zwiększenia pobieranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ponadto dwie ze zgłoszonych uwag zostały w całości uwzględnione.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu pismem z dnia 4 maja 2016 r. znak: HK-EGo-080-03/16 pozytywnie zaopiniował projekt uchwały.