wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

Dopisz swoją organizację do guidebooka dla inwestorów

Redakcja www.wroclaw.pl,
Call for NGOs, grafika ilustracyjna rys. Krystyna Kardacz
Call for NGOs, grafika ilustracyjna

W Polsce brakuje dobrej oferty NGOs dla biznesu, który chce angażować się społecznie – wynika z raportu „Filantropia korporacyjna w Europie Środkowo-Wschodniej”. Zaradzić ma temu najnowsza publikacja Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). W guidebooku zebrane zostaną oferty organizacji pozarządowych kierowane do świata biznesu. Sprawdź, jak dopisać swój NGS.

Powstająca we Wrocławiu publikacja ma ułatwić inwestorom zaangażowanie w pożyteczne, prospołeczne projekty. Działania prospołeczne (ang. CSR – Corporate Social Responsibility) to dla części przedsiębiorstw i znanych marek chleb powszedni, a wręcz element korporacyjnej kultury.

Okazuje się jednak, że z ich perspektywy wcale nie jest tak łatwo znaleźć w Polsce partnera społecznego.  

 Przewodnik planujemy wydać w formacie pdf, ze względu na łatwość cyklicznej aktualizacji dokumentu. Interesuje nas oferta szeroko rozumianego trzeciego sektora. Zapraszamy do projektu NGOs, stowarzyszenia, organizacje, fundacje oraz Centra Aktywności Lokalnej mówi Weronika Mystek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jak wziąć udział w projekcie? Prześlij opis swojej organizacji! 

Krótki opis w języku angielskim powinien zawierać ofertę organizacji dla biznesu wraz z danymi kontaktowymi oraz logotypem. 

Guidebook dla inwestorów - plakat zachęcający organizacje pozarządowe do przesyłania zgłoszeń

Jakie informacje powinno zawierać idealne zgłoszenie?

LUB

Jakich działań prospołecznych podejmuje się biznes we Wrocławiu?

Modeli działania jest co najmniej kilka. Niektórzy  tak jak producent farb i lakierów PPG  starają się być dobrym sąsiadem. Firma odnowiła np. świetlicę i kilka innych pomieszczeń w pobliskiej szkole. Inni jak firma doradcza EY Polska, której pracownicy udzielają dzieciom korepetycji angażują się w pomoc mniej materialną, ale również potrzebną.

Coraz częściej pojawiają się także inicjatywy o szerszym zasięgu, w które włączają się firmy z różnych branż. Jedną z najnowszych akcji tego typu jest #FloraDlaSeniora. W ramach projektu zazielenić ma się przestrzeń wokół DPS przy ul. Karmelkowej 25. W nowo urządzonym ogrodzie pensjonariusze (w większości przewlekle chorzy seniorzy) będą mogli odetchnąć na świeżym powietrzu. W projekcie bierze już udział 14 firm.

Przewodnik nie tylko dla dużych korporacji

– Jako Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej realizujemy projekty wspierające rozwój i współpracę w aglomeracji. Jesteśmy przekonani, iż aktualizowany co roku dokument znacznie ułatwi mniejszym i średnim wrocławskim przedsiębiorcom nawiązanie współpracy z trzecim sektorem, a korporacjom pozwoli powiększyć portfolio działań związanych z CSR dodaje Weronika Mystek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl