wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Fabryka Volvo Buses zostanie zamknięta. Diesle, hybrydy i elektryki czyli Volvo made in Wroclaw.

– Volvo Buses zmienia model biznesowy w Europie. Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku – ogłosiła 16 marca firma Volvo. Zobaczcie, jakie autobusy dawniej i obecnie produkowano w fabryce Volvo przy ul. Mydlanej.

Reklama

Volvo zamyka fabrykę autobusów we Wrocławiu. 1500 osób traci pracę

O zamknięciu zakładu Volvo Buses pisaliśmy 16 marca, gdy koncern - ogłosił zwolnienie 1500 pracowników do 2024 roku oraz przedstawił  potencjalnego inwestora, który rozpocznie działalność przy ul. Mydlanej.

Volvo produkuje autobusy we Wrocławiu od 1994 roku. Zobaczcie je na zdjęciach w galerii zdjęć.

Volvo Buses we Wrocławiu to największa w Europie fabryka autobusów Volvo

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

Autobusy Volvo made in Wroclaw: hybrydy i zelektryfikowane

W 2010 roku w polskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz najnowszy model – w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric.

W których krajach jeżdżą autobusy Volvo z Wrocławia?

W Europie zelektryfikowane autobusy Volvo stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii i innych.

Wrocław będzie pracował dla Volvo. Co będą robić?

Zamknięcie zakładu Volvo Buses to nie koniec Volvo we Wrocławiu. Koncern informuje, że Wrocław pozostanie globalnym centrum dostarczającym usługi biznesowe dla Grupy Volvo, z takimi oddziałami jak Volvo Group Digital & IT, Volvo Group Financial Control & Accounting, Volvo Group People Services, Volvo Construction Equipment, Group Trucks Operations, Group Truck Purchasing i Volvo Group Real Estate.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl