wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstaje polski raport o startupach medycznych – Top Disruptors in Healthcare

Powstaje polski raport o startupach medycznych – Top Disruptors in Healthcare

Redakcja www.wroclaw.pl,

Powstaje polski raport o startupach medycznych – Top Disruptors in Healthcare organizatorzy

Młodzi Menedżerowie Medycyny wraz z Polską Federacją Szpitali tworzą raport „Top Disruptors in Healthcare”. Jest to unikalne źródło wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w obszarze ochrony zdrowia.

Reklama

Raport „Top Disruptors in Healthcare” jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju, MIT Enterprise Forum i kilkunastu innych organizacji rządowych i pozarządowych.

Organizacje i startupy, które chcą wziąć udział w badaniu, wypełniają krótką ankietę. Odpowiedzi mają przybliżyć późniejszym czytelnikom, jakie rozwiązanie oferuje dany startup, na jakim etapie rozwoju jest obecnie oraz czego najbardziej potrzebuje. Czas wypełnienia ankiety to około 20 minut.

– Jestem przekonany, że taka inicjatywa, jak powstanie raportu, pomoże w opracowaniu lepszej ochrony zdrowia, a wiedza na temat dostępnych na polskim rynku startupów medycznych wpłynie na jakość i dostępność oferowanych pacjentowi usług, prezentując nowe technologie medyczne i metody terapeutyczne – ocenia Radosław Sierpiński, p.o. prezes Agencji Badań Medycznych.

Tegoroczna edycja raportu będzie dostępna również w języku angielskim i zostanie rozesłana do szerokiego grona EIT Health oraz Europejskiej Federacji Szpitali. Polska wersja drukowana zostanie przesłana do najważniejszych przedstawicieli strony publicznej. Partnerami głównymi tegorocznej edycji są: Google for Startups, AstraZeneca, EIT Health i PZU Zdrowie. Partnerem wspierającym jest Honeywell.

O pierwszej edycji raportu

I edycja ogólnopolskiego raportu „Top Disruptors In Healthcare” była ogromnym sukcesem i spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem branży – wzięły w niej udział 74 startupy. Projekt uzyskał patronat kluczowych podmiotów publicznych, zajmujących się wsparciem innowacji, w tym Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz ok. 30 innych partnerów i patronów. Dane przedstawione w raporcie były cytowane w kilkudziesięciu mediach i portalach branżowych.

Ankieta ewaluacyjna, przeprowadzona wśród uczestników wskazała, że 100% respondentów ocenia współpracę jako bardzo dobrą oraz poleca wzięcie udziału w drugiej edycji. Aż 45% ankietowanych wskazało również, że nawiązało kontakt z partnerami biznesowymi dzięki raportowi, co świadczy o sukcesie przyjętej formuły.

– Cieszymy się, że ponad 40% respondentów ankiety ewaluacyjnej po pierwszej edycji raportu deklarowało nawiązanie kontaktów biznesowych dzięki raportowi. To pokazuje, że raport rzeczywiście przyczynia się do zwiększenia innowacyjności sektora medycznego w Polsce i jak dotychczas pozostaje jedynym przedsięwzięciem inwentaryzującym polskie startupy medtech. W tym roku ukaże się także wersja anglojęzyczna i liczymy, że pomoże ona startupom w ekspansji zagranicznej – wskazuje Ligia Kornowska, pomysłodawczyni raportu i dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali. Czytaj także: Raport z pierwszej edycji

Startupy mają czas do końca lutego

Ankietę można wypełnić do końca lutego. Formularz, FAQ oraz regulamin znajdują się na stronie internetowejPublikacja planowana jest na czas konferencji „AI w zdrowiu” w czerwcu 2021 roku, organizowanej wspólnie z Ambasadą Wielkiej Brytanii.

Udział w raporcie jest doskonałą szansą dotarcia do potencjalnych partnerów, klientów, inwestorów i pracowników dla każdego startupu, który zdecyduje się na uczestnictwo.

Kontakt dla organizacji

Organizacje zainteresowane współpracą i/lub uzyskaniem rozszerzonej wersji raportu, a także startupy zainteresowane udziałem w II edycji raportu oraz udziałem w wydarzeniach związanych z raportem, zapraszamy do kontaktu:

  • Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, nr tel. 690 875 075 lub e-mail: [email protected]
  • Karolina Kornowska, koordynator II edycji raportu „Top Disruptors In Healthcare”, nr tel. 609 908 877 lub e-mail: [email protected]

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej jest partnerem projektu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl