wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nieruchomości we Wrocławiu 2023. Business Link inwestuje i otwiera nową lokalizację we Wrocławiu

Biurowiec Centrum Południe będzie drugą wrocławską lokalizacją spółki Business Link. Operator biur flex należący do Grupy Skanska zaoferuje przyszłym najemcom ponad 1700 mkw. przestrzeni elastycznej. Otwarcie zaplanowano na maj 2023 r.

Reklama

Inwestor podkreśla, że premiera nowej lokalizacji w biurowcu Centrum Południe (ul. Powstańców Śląskich) będzie dla Business Link ważnym krokiem w kierunku budowy sieciowości oferty biurowej w stolicy Dolnego Śląska. Pierwszą lokalizacją spółki we Wrocławiu był obiekt Green2Day, znajdujący się przy ulicy Szczytnickiej.

Otwarcie drugiego biura Business Link we Wrocławiu to odpowiedź na rosnące zainteresowanie powierzchniami typu flex, sprawiając, że staną się one jeszcze łatwiej dostępne dla wrocławskich pracowników oraz firm działających w tym mieście.

Wrocław jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, co w konsekwencji generuje olbrzymie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe. Nasze badania i obserwacje rynku wskazują również, że Polacy wciąż chcą pracować w biurach, zarówno tradycyjnych, jak i elastycznych. Mocną stroną przestrzeni flex z pewnością są elastyczne warunki najmu, ale także wysoki standard i kompleksowo wyposażone, nowoczesne części wspólne, dopasowane do najróżniejszych potrzeb i oczekiwań pracowników
Ewelina Kałużna Managing Director w Business Link i Dyrektor Strategic Workplace Advisory w Skanska.

Biura we Wrocławiu 2023. Business Link w Centrum Południe

W nowej lokalizacji Business Link znajdzie się szereg udogodnień, z których będą korzystać przyszli najemcy. Pomieszczenia biurowe zostaną wyposażone w wysokiej jakości stanowiska pracy, w tym biurka z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomiczne krzesła.

Zależy nam, aby przestrzeń odpowiadała na zmiany jakie obserwujemy w sposobie wykonywanej pracy przez naszych klientów. Oprócz klasycznej pracy przy biurku realizują oni szereg spotkań formalnych i nieformalnych z częstym wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego, dlatego zapewniamy zdywersyfikowane możliwości w zakresie przestrzeni do pracy i spotkań
Tomasz Pater, Head of Workplace Advisory & Execution w Business Link.

W Business Link pojawią się m.in. wewnętrzne pomieszczenia pełniące rolę sal do spotkań, gabinetów lub stref przeznaczonych do pracy w skupieniu, budki telefoniczne oraz wnęki w korytarzach, dające możliwość spotkań nieformalnych lub pracy indywidualnej.

Części wspólne tworzyć będą recepcja zaprojektowana również z myślą o swobodnym dostępie dla osób poruszających się na wózkach, strefa wyposażona w komfortowe kanapy i sofy, nowoczesna kuchnia, zachęcająca do wspólnego spożywania posiłków i integracji zespołów, strefa relaksu z konsolą do gier oraz wysokiej jakości sprzęt do parzenia kawy.

Wszystko to funkcjonować będzie w otoczeniu dużej ilości zieleni oraz palety kolorów w klimacie skandynawskim, który jest motywem przewodnim w nowych lokalizacjach Business Link, podkreślającym szwedzkie korzenie spółki-matki operatora.

– Najemcy otrzymają ponadto do dyspozycji ogólnodostępne sale konferencyjne o różnej wielkości, od małych dwuosobowych do większych mieszczących do 10 osób. Sale będą wyposażone w wysokiej klasy sprzęt audiowizualny, umożliwiający wygodne i łatwe korzystanie na zasadzie plug and play. W biurze znajdą się także dwie serwerownie w podziale funkcjonalnym umożliwiającym bezpieczny, zindywidualizowany dostęp do sprzętu zainstalowanego przez naszych klientów w dowolnym wybranym przez nich momencie – wyjaśnia Tomasz Pater.

Za projekt wnętrz nowego biura Business Link odpowiadać będzie Pracownia Maćków z Wrocławia.

Biurowce we Wrocławiu w 2023 roku. Powstaje wrocławskie city i business center

17 pięter, ponad 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, tarasy dla najemców czy boisko do koszykówki – tak będzie wyglądać najnowszy wieżowiec w kompleksie biurowym Centrum Południe, które firma Skanska buduje przy ul. Powstańców Śląskich. 

Czytaj także: Wrocławski biurowiec Infinity na ukończeniu. Pierwszych najemców przyjmie wiosną 2023 r. Zobaczcie, jak wygląda.

Czytaj także: Przy Fabrycznej planowane są cztery potężne wieżowce a jeden z nich ma zdetronizować Sky Towera [ZDJĘCIA].

Jakich biur szukają najemcy: powierzchnie, koszty, coworking, praca hybrydowa

Zdaniem Anny Osieckiej, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych, Newmark Polska największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się biura, które umożliwiają elastyczne dostosowanie wynajmowanej powierzchni do zmieniających się potrzeb najemcy. Rosnące koszty funkcjonowania biura przyczyniły się do wzrostu zainteresowania rozwiązaniami technologicznymi, które pozwalają na optymalizację zużycia mediów, a zwłaszcza obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Obecnie coraz częściej podpisywane są umowy najmu na dłuższe okresy - na 7-10 lat w porównaniu z dotychczasowym standardem 3-5 lat. Ma to związek z koniecznością zrównoważenia wyższych nakładów ponoszonych przez właścicieli biurowców, jak i rosnącą świadomością najemców w zakresie bardziej odpowiedzialnego korzystania z biur.
Anna Osiecka, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemców Biurowych, Newmark Polska

Anna Osiecka zauważa, że model pracy hybrydowej już na stałe zagościł na polskim rynku biurowym, co powoduje, że najemcy coraz częściej oczekują od wynajmującego elastyczności oraz szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby. W związku z tym upowszechniają się także rozwiązania hybrydowe dotyczące wynajmu powierzchni biurowej, czyli łączenia najmu tradycyjnego z powierzchnią elastyczną (np. coworki).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl