wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wrocławski biurowiec Infinity na ukończeniu. Pierwszych najemców przyjmie wiosną 2023 r. Zobaczcie, jak wygląda
Na zdjęciu budynek Infinity przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu Avestus Real Estate
Na zdjęciu budynek Infinity przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu

Biurowiec Infinity, powstający tuż przy placu Jana Pawła II, wkracza w ostatnią fazę realizacji. Na budynku zawisła właśnie symboliczna wiecha, która oznacza osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Według planu inwestora pierwsi najemcy wprowadzą się tam wiosną przyszłego roku. Zobaczcie postęp prac na budowie!

Reklama

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, który zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą. Już teraz można zobaczyć, jak będzie wyglądała jego bryła, gdyż osiągnął on już swoją docelową wysokość.

Siedem pięter w dwadzieścia jeden miesięcy

Wykonanie pełnej konstrukcji siedmiokondygnacyjnego budynku trwało dwadzieścia jeden miesięcy. Ukończono już betonowanie ostatniego stropu na poziomie siódmego piętra. Natomiast prace żelbetowe związane z elementami na dachu, jak szachty instalacyjne, fundamenty urządzeń oraz zadaszenia klatek, potrwają do połowy grudnia.

Równolegle trwają intensywne prace instalacyjne – w zakresie sanitarnym, elektrycznym, a także teletechnicznym oraz wykończeniowe na poziomach podziemnych i niższych piętrach biurowca. Na budynku pojawiły się także pierwsze elementy szklanej elewacji.

Z kolei w otoczeniu inwestycji rozpoczęto przebudowę sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a także prace związane z przebudową chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej.

Zawieszenie wiechy to ważny moment w realizacji każdej inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac przy budowie Infinity. Proces inwestycyjny przebiega zgodnie z planem i za nieco ponad pół roku w biurowcu będziemy mogli powitać pierwszych najemców.
Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

– Już teraz jednak możemy podziwiać charakterystyczną bryłę budynku, który z całą pewnością wyróżnia się na mapie Wrocławia. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się na wzmożone zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego budynku. Jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi klientami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu w Infinity – dodaje Frąckiewicz.

Infinity we Wrocławiu. Ma być bezpiecznie i ekologicznie

W Infinity znajdzie się blisko 19 tys. mkw. powierzchni biurowej, prawie 1,6 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz 3-poziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych - w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. W planie jest uzyskanie dla biurowca certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikatu WELL Health-Safety, potwierdzającego wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

Zgodnie z założeniami inwestorów, biurowiec Infinity, oprócz charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, w tym innowacyjną platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, mają zapewnić bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.

W Infinity zostanie również zaaranżowane specjalne lobby, w którym znajdą się specjalne miejsca dla gości odwiedzających budynek. Z kolei na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

Infinity – najważniejsze informacje

 • blisko 22 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu (biura, powierzchnie handlowe na parterze i przestrzeń magazynowa);
 • 311 miejsc parkingowych w garażu podziemnym;
 • 120 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku;
 • inwestorzy: Alchemy Properties i Avestus Capital Partners;
 • pracownia architektoniczna: AD Studio;
 • deweloper: Avestus Real Estate;
 • generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo;
 • agent komercjalizacji: JLL;
 • zakończenie inwestycji: drugi kwartał 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl