wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sukces programistów z Wrocławia: aplikacja z amerykańskim patentem
Sukces programistów z Wrocławia: aplikacja z amerykańskim patentem źródło: SpotTheSpy

SpotTheSpy, tworzona we Wrocławiu i Kopenhadze aplikacja na smartfony, otrzymała ochronę amerykańskiego urzędu patentowego na technologię IT z zakresu. To rozwiązanie pozwala weryfikować tożsamość użytkownika w oparciu o jego lokalizację, a dzięki temu szybko można m.in. złapać intruza na swojej skrzynce e-mail.

Reklama

Programiści z Wrocławia i Kopenhagi opracowali aplikację, która powiadamia użytkownika, gdy ktoś zaloguje się na jego konto w internecie – takie jak Gmail, Facebook lub LinkedIn, z innej lokalizacji, niż ten obecnie się znajduje. Następnie pozwala zablokować intruzowi dostęp do konta i wprowadzić nowe zabezpieczenia.

Ole Brockhuus, współzałożyciel SpotTheSpy, podkreśla, że amerykański urząd patentowy potwierdził unikatowość i wysoką użyteczność tego rozwiązania.

– Aplikacja SpotTheSpy jest coraz częściej wykorzystywana jako dodatkowa warstwa ochrony na urządzeniach mobilnych. Oczekujemy, że otrzymanie patentu na amerykańskim rynku pozwoli na jeszcze szybszy rozwój i oferowanie jej klientom biznesowym, przede wszystkim producentom oprogramowania i firmom, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa prowadzonej działalności – mówi współzałożyciel SpotTheSpy.

SpotTheSpy to wrocławsko-kopenhaski startup

Jak podkreślają pomysłodawcy aplikacji – jest to uzupełnienie systemów bezpieczeństwa, oferowanych przez dostawców usług internetowych. Zabezpieczenia przestają być skuteczne, kiedy zaufane urządzenie trafi w niepowołane ręce: zostanie skradzione lub ktoś będzie miał do niego dostęp pod nieobecność w domu, pracy, akademiku lub innym publicznym miejscu. Użytkownik dowie się o takim ataku zazwyczaj już po fakcie.

Weryfikacja tożsamości na podstawie lokalizacji pozwala na natychmiastowe wykrycie, gdy ktoś używa zaufanego urządzenia, i zablokowanie dostępu do konta.

300 tys. użytkowników

Rozwiązanie, na którym bazuje aplikacja SpotTheSpy, zostało w 2015 r. opatentowane przez Europejski Urząd Patentowy i jest obecnie doceniane przez tysiące użytkowników smartfonów na całym świecie. Aplikację od początku działalności pobrało ponad 300 tysięcy użytkowników.

– Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa w postaci sprawdzenia lokalizacji istotnie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Cyberprzestępca musiałby znajdować się w tym samym miejscu, co ofiara, lub znać jego dokładne położenie w danym momencie. Prawdopodobieństwo przeprowadzenia udanego ataku w takim wypadku istotnie spada – dodaje Maciej Rynkiewicz z SpotTheSpy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl