wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Amazon dopłaci do szkoły

Sposoby Amazona na zatrudnienie pracowników

Reklama

Amazon, chcąc zachęcić Polaków do pracy w swoich centrach logistycznych wprowadza program „Postaw na swój Rozwój”. Dzięki niemu zatrudnione osoby będą mogły zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Amazon pokryje 95 proc. kosztów czesnego i opłat związanych z uzyskaniem dyplomu zawodowego lub uprawnień ze szkoły zawodowej, policealnej czy zasadniczej szkoły zawodowej. Również pracownicy zatrudnieni w nowych centrach logistycznych we Wrocławiu będą mogli skorzystać z tej oferty.

Program „Postaw na swój Rozwój” to kolejny sposób na przyciągnięcie pracowników, których Amazon zamierza zatrudnić docelowo w każdym z podwrocławskich centrów logistycznych 2 tys. osób na stałe i dodatkowe 3 tys. pracowników tymczasowych w okresach przedświątecznych.

Program zapewnia środki finansowe na rozwój umiejętności zawodowych w branżach obecnie najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Promowana będzie księgowość, służba zdrowia, bezpieczeństwo i higiena pracy, transport i logistyka, IT, sprzedaż, usługi i administracja biurowa, kursy języka angielskiego oraz obsługa komputera dla początkujących i zaawansowanych. Amazon pokryje koszty związane z edukacją do kwoty 6500 zł netto rocznie w ciągu 4 lat.

- Zależy nam na wspieraniu naszych pracowników przy planowaniu przyszłej ścieżki rozwoju – zapewnia Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla wielu praca w naszej firmie może być pierwszym krokiem umożliwiającym w przyszłości szansę zatrudnienia w innej branży. Chcemy ułatwić pracownikom wybór związany z rozwojem zawodowym i pomóc im w realizacji ich planów.

W celu zachęcenia pracowników do pracy w koncernie, Amazon oferuje swoim pracownikom również m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, ciepły posiłek każdego dnia dostępny w stołówce jedynie za złotówkę oraz bezpłatny transport. Ostatnio Amazon potwierdził kolejną korzyść dla swoich pracowników – 26 dni płatnego urlopu, niezależnie od stażu pracy.

Proces rekrutacji do nowych centrów Amazon w Polsce wciąż trwa.

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl