11 września 2019

Targowisko na Gajowicach

100%
POSTĘP PRACY

U zbiegu ulic Grochowej i Jemiołowej powstało lokalne targowisko. Zakupy można robić już od 14 września. Nowe targowisko będzie również miejscem spotkań i rekreacji.

Już w sobotę 14 września kupcy i mieszkańcy, będą świętowali początek nowego rozdziału w handlu na Osiedlu Gajowice.

Teren boiska po dawnym Liceum Ogólnokształcącym nr V przy ul. Grochowej rusza już nie tylko z nowym operatorem (ARENA sp. z o.o.), ale też z nową nazwą - RYNECZEK JEMIOŁOWA. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano nazwę najbardziej odpowiadającą społecznie i kulturowo temu miejscu. W ślad za nową inwestycją przenoszą swoje miejsca handlowe kupcy z Jemiołowej, którzy na dziko od lat handlowali wokół PSS SPOŁEM. Operator zagwarantował im nowe miejsca na targowisku. 

Około 40 handlowców zaprezentuje swoje stoiska w nowej odsłonie. Można będzie skosztować świeżych owoców i warzyw od producentów lokalnych oraz potrawy serwowane z foodtrucków i wózków rowerowych. Będzie kawa, wata cukrowa, baloniki dla dzieci i animacje oraz specjalnie przygotowane na tę okazję przez kupców z Jemiołowej ciasta domowe. Dla koneserów leśnych smaków i staroci – grzyby certyfikowane oraz stare pamiątki. Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Czas umili zespół Konarski Band.

Początek imprezy o godzinie 12.00.

Dawne boisko Liceum Ogólnokształcącego nr V przy ul. Grochowej 13 przeistoczyło się w przyjazny plac targowy i miejsce rekreacji. Jest to pierwsze we Wrocławiu takie targowisko – prototyp – miejsce użytkowane wspólnie przez handlowców i mieszkańców, biznes, Radę Osiedla wspólnie z mieszkańcami. Operatorem placu została Arena Sp. z o.o. zarządzająca halą kupiecką przy ul. Komandorskiej, która przedstawiła szereg propozycji na aktywizację placu.

Wcześniej został uporządkowany cały teren. prace obejmowały m.in.: rozbiórkę istniejących utwardzeń nawierzchni, fragmentów ogrodzenia terenu i wyposażenia sportowego. Wykarczowaliśmy pozostałości po wycince pni drzew. Utwardziliśmy teren oraz wyremontowaliśmy nawierzchnię asfaltowej. W ramach prac związanych z zazielenianiem miejsca, przesadziliśmy młode drzewa, pozostające w kolizji z planowanym zjazdem. Posadziliśmy trawniki oraz nasadziliśmy krzewy. Stworzyliśmy  zjazd na teren z ulicy Jemiołowej.

Utworzyliśmy wewnętrzne instalacje terenowe: wodociągowe, sanitarne oraz elektroenergetyczne. Inwestycja zakładała również wykonanie przyłączy: wodociągowego, kanalizacyjnej sanitarnej, elektroenergetycznego, montaż elementów małej architektury. Postawiliśmy śmietniki oraz wygospodarowaliśmy miejsca przeznaczone do ustawienia systemowego modułu kontenerowego WC. Cały teren odgrodziliśmy.

TIME LINE

 • zadanie 2. kwartału

  kwiecień 2019
 • umowa z wykonawcą zagospodarowania terenu

  kwiecień 2019
 • prace porządkowe i przygotowanie terenu

  maj 2019
 • Oddanie terenu do użytku

  czerwiec 2019
 • Rozpoczęcie poszukiwań operatora bazarku

  czerwiec 2019
 • Wyłonienie operatora targowiska na Gajowicach

  lipiec 2019
Rozwiń