Targowisko przy ul. Grochowej. Miasto szuka operatora

Miasto szuka operatora bazarku, które powstanie na terenie boiska dawnego V LO, przy zbiegu ulic Grochowej i Jemiołowej. Teren, ogrodzony z trzech stron,  jest dwufunkcyjny – ma  tu działać targowisko oraz ma służyć lokalnej społeczności. Punkt może zacząć działać jeszcze w sierpniu.


Miasto szuka operatora targowiska, który zapewni odpowiednią organizację handlu i usług na targowisku, ale też będzie współpracował m.in. z Radą  Osiedla Gajowice i zarządcą nieruchomości w zakresie działań na rzecz społeczności lokalnej. Oferty można składać do 10 lipca.

Konkurs na operatora targowiska

Targowisko przy Grochowej

Zarządca nieruchomości – Zarząd Zasobu Komunalnego – uporządkował i zagospodarował teren. Pojawiły się nowe nasadzenia, mała architektura (ławki, kosze na śmieci), jest miejsce na kontener WC oraz na kubły na odpady. 

Teren odebrał już Zarząd Zasobu Komunlanego, a Biuro Rozwoju Gospodarczego właśnie ogłosiło konkurs na operatora targowiska.

– To będzie eksperyment. W tygodniu, do godzin popołudniowych, ma tu funkcjonować targowisko, a wieczorami oraz w weekendy plac ma służyć integracji lokalnej społeczności, czyli być miejscem otwartym dla mieszkańców – mówi Beata Kleszcz z Biuro Rozwoju Gospodarczego wrocławskiego magistratu.

Aktywna jest też rada osiedla, która na terenie targowiska chciałby organizować m.in. spotkania dla mieszkańców.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, targowisko może zacząć działać w sierpniu.

fot. Biuro Rozwoju GospodarczegoZgłoś uwagę