09 lipca 2020

Budowa kanalizacji na Jerzmanowie i Jarnołtowie

2%
POSTĘP PRACY

Przetarg na budowę kanalizacji MPWiK ogłosiło jesienią 2019 r. Było wielu zainteresowanych wykonawców, pojawiły się dziesiątki zapytań od firm, dlatego termin przetargu został wydłużony. W końcu po wyborze wykonawcy, całej procedurze prawnej i otrzymaniu wszystkich potrzebnych decyzji administracyjnych, wykonawca prac rusza w teren.

Aktualizacja:

9.07.2020

Prace ruszyły na przełomie czerwca i lipca br. W pierwszej kolejności roboty są prowadzone przy ul. Gałowskiej następnie ul. Płużnej oraz ks. B. Domańskiego i A. Kośnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w połowie 2022 r. 

Wykonawcą robót jest firma AG SYSTEM Sp. z o.o., która została wyłoniona na podstawie przetargu. W ostatnim czasie wykonawca organizował zaplecze dla budowy oraz aktualizował projekty organizacji ruchu na czas prowadzonych prac.

W środę wieczorem, 8 lipca z mieszkańcami osiedli spotkał się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

 

5.05.2020

Inwestycja obejmuje budowę 12 kilometrów sieci kanalizacyjnej, 2 przepompowni ścieków, przebudowę ponad 2 km sieci wodociągowych oraz 11 km dróg. Prace warte ponad 57 mln złotych mają ruszyć w czerwcu.

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na budowę kanalizacji przez MPWiK

    październik 2019
  • Planowane rozpoczęcie budowy

    czerwiec 2020
  • Planowany termin zakończenia prac

    początek 2022