04 marca 2022

Budowa kanalizacji na Jerzmanowie i Jarnołtowie

35%
POSTĘP PRACY

Przetarg na budowę kanalizacji MPWiK ogłosiło jesienią 2019 r. Było wielu zainteresowanych wykonawców, pojawiły się dziesiątki zapytań od firm, dlatego termin przetargu został wydłużony. W końcu po wyborze wykonawcy, całej procedurze prawnej i otrzymaniu wszystkich potrzebnych decyzji administracyjnych, wykonawca prac rusza w teren.

Aktualizacja:

4.03.2022

Ułożono nawierzchnię asfaltową w ul. Jasińskiej, Adamczewskich.

9.02.2022

Obecnie trwa budowa przepompowni ścieków przy ul. Jarnołtowskiej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Jerzmanowskiej i Piołunowej. Z tego względu wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Jerzmanowskiej (na odcinku od Piołunowej do Rdestowej). Do tej pory wybudowane zostało niecałe 9 km sieci kanalizacji sanitarnej.

W lutym planujemy rozpoczęcie odtworzenia dróg w standardzie docelowym (asfalt) ul. Adamczewskich i ul. Jasińskiej, planowany termin wykonania do 28.02.2022 (termin uzależniony od warunków atmosferycznych), a także planujemy punktowe wykonanie nawierzchni asfaltowej w ul. Jerzmanowskiej. Termin to również koniec lutego i podobnie będzie uzależniony od pogody.
W tym miesiącu rozpocznie się także przebudowa dróg: ul. Rodła i ul. Domańskiego.

10.11.2021

Dziś ulica Gałowska jest nie do poznania. Pod nową nawierzchnią asfaltową znajduje się równie nowa kanalizacja.

Na całym osiedlu budujemy 15 km sieci kanalizacyjnej oraz 2 km sieci wodociągowej. Dzięki inwestycji przebudujemy także 11 km dróg. 

 

29.09.2021

Na ul. Gałowskiej prace kanalizacyjne zostały już zakończone. W ostatnich dniach tam oraz w łączniku ul. Gałowskiej z Jerzmanowską został ułożony asfalt. Tym samy podnieśliśmy standard ulicy, bo wcześniej była to droga gruntowa. Teraz prace przenieśliśmy na ul. Jerzmanowską – na wysokości Kościoła układana jest podbudowa, a następnie zostanie wykonane odtworzenia nawierzchni.
Dla przypomnienia, inwestycja na Jerzmanowie-Jarnołtowie zakłada budowę 15 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 2 nowych przepompowni ścieków. Dodatkowo w zakresie prac ujęto ponad 2 km sieci wodociągowej. Przebudowanych zostanie także 11 km dróg. Łączna wartość prac to ponad 57 mln złotych.
 

 

29.12.2020

W 2020 r. wykonano w tym zadaniu ok. 2,5 km sieci kanalizacyjnej. Docelowy zakres zadania obejmuje budowę 12 km sieci kanalizacyjnej oraz 2 przepompowni ścieków (przy Piołunowej i Jarnołtowskiej), a także przebudowę i budowę 1,3 km sieci wodociągowych oraz przebudowa 11 km dróg. Planowany termin zakończenia inwestycji: początek 2022 roku.

 

9.07.2020

Prace ruszyły na przełomie czerwca i lipca br. W pierwszej kolejności roboty są prowadzone przy ul. Gałowskiej następnie ul. Płużnej oraz ks. B. Domańskiego i A. Kośnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w połowie 2022 r. 

Wykonawcą robót jest firma AG SYSTEM Sp. z o.o., która została wyłoniona na podstawie przetargu. W ostatnim czasie wykonawca organizował zaplecze dla budowy oraz aktualizował projekty organizacji ruchu na czas prowadzonych prac.

W środę wieczorem, 8 lipca z mieszkańcami osiedli spotkał się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

 

5.05.2020

Inwestycja obejmuje budowę 12 kilometrów sieci kanalizacyjnej, 2 przepompowni ścieków, przebudowę ponad 2 km sieci wodociągowych oraz 11 km dróg. Prace warte ponad 57 mln złotych mają ruszyć w czerwcu.

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na budowę kanalizacji przez MPWiK

    październik 2019
  • Planowane rozpoczęcie budowy

    czerwiec 2020
  • Planowany termin zakończenia prac

    początek 2022