26 października 2020

Budowa hali sportowej przy ul. Racławickiej

2%
POSTĘP PRACY

Dwukondygnacyjna hala sportowa z widownią, która pomieści 600 kibiców, zajmie miejsce nieużywanych od lat odkrytych basenów przy ul. Racławickiej.

Aktualizacja:

 

16.10.2020

Łączna powierzchnia terenu do zagospodarowania przy Racławickiej ma „tylko” 25 tys. mkw., sama hala – 3 tys. 200 mkw. Szacowany koszt tej inwestycji to 15 mln zł.

 

Już na przełomie lat 2021/2022 na wrocławskich Krzykach zostanie oddany do użytku nowy obiekt, który umożliwi uprawianie wielu dyscyplin sportowych, wraz z zapleczem socjalno-administracyjnym i rekreacyjnym.

Przy hali ma powstać także boisko treningowe do piłki nożnej, orlik (boisko), parking dla 63 samochodów, drogi dojazdowe wraz z chodnikami – do podbudowy których zostanie użyty gruz z rozbiórki starej żelbetowej niecki basenu.

Powstaną skwery z kwietnikami i ławkami. Teren zostanie obsadzony drzewami i krzewami. 

Nowy obiekt przy Racławickiej będzie przystosowany przede wszystkim do uprawiania boksu, dżudo, zapasów i podnoszenia ciężarów. Znajdą się tam m.in. pomosty do podnoszenia ciężarów i dla zapaśników, dwa ringi, które można łatwo montować i demontować (jeden treningowy, a drugi do walk mistrzowskich), worki i gruszki bokserskie, maty dla dżudoków i zapaśników, zamontowane na suficie liny do wspinania.

TIME LINE

  • Planowane oddanie obiektu do użytku

    Przełom 2021/2022