Pierwsi pielgrzymi na ŚDM – Kolumbijczycy są na Nowym Dworze

18 lipca z Bogoty w Kolumbii przyleciała do Wrocławia grupa 100 młodych ludzi. To jedni z pierwszych pielgrzymów na Dni w Diecezjach (20-25 lipca), poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

  • Dni w Diecezjach we Wrocławiu

    Kolumbijczycy są na Nowym Dworze, źródło: sdm2016.wroclaw.pl


W poniedziałek, 18 lipca, Kolumbijczycy trafili do parafii Opatrzności Bożej na Nowym Dworze we Wrocławiu Jak informuje diecezjalny sztab przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Archidiecezji Wrocławskiej – wolontariuszy urzekła otwartość i radość pielgrzymów z Kolumbii. Każda osoba, wysiadając z samolotu, witała Wrocławian radosnym „dzień dobry”.

Niektórzy pielgrzymi z Ameryki Południowej pytali: „Czy w Polsce pogoda zawsze tak wygląda? Myśleliśmy, że będzie lato…” .Goście przygotowali dla witających ich wolontariuszy prezenty i regionalne słodycze. Kolejni pielgrzymi, z położonego na północno-zachodniej części Ameryki Południowej państwa, przylecą do Wrocławia w najbliższych dniach.

źródło: sdm2016.wroclaw.pl

15 tysięcy pielgrzymów we Wrocławiu

Ponad 15 tysięcy młodych ludzi z około 40 krajów przybędzie do Wrocławia na rozpoczynające się 20 lipca (od Dni w Diecezjach 20-25 lipca) Światowe Dni Młodzieży. Najliczniejszą narodowościowo grupę będą Hiszpanie i Francuzi. Bardzo dużo osób przyleci z krajów Ameryki Południowej. Kilkanaście tysięcy osób będzie zwiedzać miasto, uczestniczyć w koncertach, nabożeństwach i innych wydarzeniach w całym Wrocławiu. Od 25 lipca młodzież będzie przyjeżdżać do Krakowa, gdzie od 27 lipca będzie również papież Franciszek. Podpowiadamy, gdzie mogą pojawić się utrudnienia i jak najlepiej dojechać.

Zgłoś uwagę