Nowy przystanek kolejowy w aglomeracji wrocławskiej

Pod Wrocławiem, na trasie kolejowej, biegnącej w kierunku Strzelina, Kamieńca Ząbkowickiego i Kłodzka powstanie nowy przystanek kolejowy - Iwiny. Zostanie zbudowany w rejonie ulic Schuberta i Vivaldiego.

  • zdjęcie ilustracyjne


Przystanek będzie miał dwa perony o długości 150 metrów i szerokości 3,5 m. Powstanie przy nim bezpieczne, bezkolizyjne przejście na perony poprowadzone pod torami. Dostęp do peronów dla podróżnych o ograniczonej mobilności lub z ciężkim bagażem ułatwią windy. Na nowych przystanku zostanie zamontowane oświetlenie, ławki, wiaty i tablice informacyjne. Obok przystanku zostaną zamontowane też stojaki rowerowe. Prace obejmą też sąsiadujące tory i sieć trakcyjną. 

Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych. I właśnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy. Roboty budowlane poprzedzą prace projektowe. Termin składania ofert upływa  3 stycznia 2019 r. 

Oprócz przystanku w Iwinach, w oparciu o fundusze RPO woj. dolnośląskiego, zostanie wybudowany nowy przystanek w Mokronosie Górnym (na linii kolejowej w kierunku Wałbrzycha) oraz przebudowany przystanek Wrocław Muchobór. Modernizacja i budowa nowych przystanków usprawni system komunikacyjny w aglomeracji wrocławskiej.Zgłoś uwagę