Nowy parking przy Hali Stulecia [CENY]

Za tydzień pierwsze samochody będą mogły wjechać na nowy parking przy Hali Stulecia. Za godzinę parkowania firma zarządzająca obiektem chce 6 zł.


 - Cena za parkowanie została ustalona na poziomie 6 złotych dla samochodu osobowego i 12 złotych dla autobusu za każdą rozpoczętą godzinę. Koszt parkowania samochodu osobowego przez dobę zamknie się w kwocie 60 złotych. Ustalenie ceny na niższym poziomie nie pozwoliłoby koncesjonariuszowi na uzyskanie zwrotu z inwestycji – czytamy w komunikacie biura prasowego firmy Budimex S.A.

Parking będzie czynny całą dobę i siedem dni w tygodniu. Budowa parkingu trwała 15 miesięcy. Łącznie są tam 792 miejsca postojowe. W ramach zawartej umowy spółka Budimex Parking Wrocław zaprojektowała i sfinansowała budowę parkingu i do końca umowy koncesji, tj. do 31 sierpnia 2042 roku będzie jego operatorem.

Auta na gaz też wjadą

Z ciekawostek warto zaznaczyć, że na parking będą mogli wjeżdżać właściciele aut na gaz. – Zwykle jest tak, że zarządcy parkingów tego zakazują a i tak takie auta wjeżdżają na parking. My zezwalamy im na to, bo w środku są specjalne czujniki wykrywające propan/butan, które gdyby zostały przekroczone dozwolone stężenia od razu nas o tym poinformują – mówi Marek Fąfara z firmy Budimex S.A., która jest zarządcą parkingu.

Zmieni się organizacja ruchu

Z budową parkingu związane były też inwestycje drogowe wokół niego. Między innymi przebudowa skrzyżowania, budowa drogi rowerowej i nowej sygnalizacji świetlnej oraz nowych przejść dla pieszych. Wydział Inżynierii Miejskiej chce poprawić  w tamtym rejonie komunikację pieszą i rowerową. Dlatego zostanie uporządkowana tam sytuacja z parkingami. Uwolniona od aut przestrzeń w większości będzie służyć rowerzystom i pieszym. Dodatkowo Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zabezpiecza przed nielegalnym parkowaniem zieleńce w ulicy Parkowej, Witelona, Bartla i Dembowskiego. Nie będzie też możliwe parkowanie m.in. przy zoo.

 - Ciągle trwają tam prace. Sukcesywnie porządkujemy sytuację w ruchu. Przy zoo powstaną miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych oraz zatoka dla autobusów. Postawimy też słupki na ul. Wróblewskiego od mostu Zwierzynieckiego wzdłuż terenów zoo oraz po drugiej stronie od mostu po stronie Hali Stulecia w ciągu ul. Mickiewicza aż do Wystawowej. Wszytskie działania mają zakończyć się do końca wakacji - mówi Ewa Mazur ze ZDiUM. Zmiany organizacji ruchu w rejonie  ulicy Wróblewskiego i Kopernika rozpoczną się z dniem 1 sierpnia i trwać będą przez kolejne dwa tygodnie. Zmiany na  ulicy Wystawowej  wprowadzone zostaną po mistrzostwach Świata  w siatkówce czyli w drugiej połowie września.

jk Zgłoś uwagę