Bloki w neonach, czyli nowa wystawa w galerii Neon Side

W ramach Zakładowego Domu Kultury w Klubogalerii Neon Side przy ul. Ruskiej 46c we Wrocławiu zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Leszka Golubińskiego „BLOK”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 16 stycznia 2015 r., o godz. 18.00.

  • blokowisko

    BLOK. Wystawa fotografii Leszka Golubińskiego w Klubogalerii Neon Side potrwa do 12 lutego.


Bloki i neony to starzy znajomi. Bo na czym powiesić neon, jak nie na bloku? Tym razem bloki powieszone zostaną wśród neonów.

Na blokach od dawna wiesza się psy. Neonów już się na nich nie wiesza. Neony się zdejmuje. Tymczasem kilka dekad temu razem kształtowały krajobraz polskich miast – mówi Daniela Szymczak z Klubogalerii Neon Side. – Były nowoczesne. Wydawać by się mogło, że każde blokowisko w Polsce było takie samo, każdy blok był dokładną kopią poprzedniego. Takie same, utylitarne elementy powtarzane w nieskończoność. Prefabrykacja, lekceważenie kontekstu, podła jakość... Wydawać by się mogło, że trudno bardziej zniekształcić idee sformułowane przez Gropiusa, Corbusiera, Garniera, Maya. Wydawać by się mogło, że... A może po prostu czegoś nie dostrzegamy?

BLOK

Leszek Golubiński (1979), architekt, właściciel pracowni Pokoiki, fotografuje architekturę, bo, jak mówi, architektura nie ma zwyczaju uciekać z kadru, tak jak większość innych tematów. Czasem tylko przydatna chmura zdąży gdzieś zwiać, albo słońce czmychnie na drugą stronę budynku. Bawi się również w streetphoto, korzystając z tego, że ciekawe rzeczy także innym umykają z kadru. Z rozglądania się po świecie powstają abstrakcyjne wycinki rzeczywistości, pozbawione naturalnego kontekstu lub postawione w innym, nieoczekiwanym; te fotki żyją swoim życiem, nie mają dominującego tematu. BLOK wystawa

Ma konto na Flikerze i Instagramie. Można je znaleźć, wyszukując “Lejgo_inc”. Architekturą peerelowskiego modernizmu interesował się jeszcze, zanim stało się to modne.

Wernisaż wystawy BLOK odbędzie się 16 stycznia o godz. 18.00 w Klubogalerii Neon Side. Wystawa potrwa do 12.02.2015 r.

Zgłoś uwagę