Nie zapłacisz już za parking wiadomością sieciową

Uwaga kierowcy korzystający z płatności mobilnych za parkowanie! Wszyscy, którzy używają usług sieci Plus GSM i płacą za parking mobilnie w aplikacjach Skycash, mPay i MobiParking nie mogą już realizować transakcji za pomocą wiadomości sieciowych czyli tzw. kodów USSD. Oczywiście płatności ciągle są możliwe za pomocą sms-ów, kanału głosowego i aplikacji. Dla użytkowników innych sieci telekomunikacyjnych nic się nie zmienia. 


Sieć Plus GSM wyłączyła usługę USSD operatorom Skycash, mPay oraz MobiParking. To oznacza, że abonenci sieci nie zapłacą już w takiej formie za parkowanie w strefach płatnego parkowania.
 - Każdy użytkownik usługi MobiParking (Skycash) w sieci Plus otrzymał od operatora wiadomość sms informującą o tym fakcie. Również mPay poinformował klientów o zaistniałym zdarzeniu, polecając równocześnie nową aplikację na smartfony. My chcemy jeszcze raz podkreślić, bo pojawiają się takie pytania od użytkowników – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy. Płatność za parkowanie telefonem komórkowym jest możliwa poprzez następujące kanały:

  • sms
  • kanał głosowy
  • aplikację na telefony
  • oraz kody USSD (w tej chwili tylko w Orange i Play)

W ostatnim czasie zmiany wprowadził też operator systemu płatności Skycash. Posiadacze starszych telefonów mogą mieć kłopot z korzystaniem z aplikacji.  Operator poinformował, że z uwagi na konieczność zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa transakcji elektronicznych, SkyCash zaktualizował tzw. certyfikat bezpieczeństwa aplikacji. Bieżący certyfikat jest kompatybilny jedynie z systemami operacyjnymi telefonów, które oferują odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Warunków tych nie spełniają już systemy starszej generacji, jak Windows Mobile 6.5, czy niektóre wersje platformy Symbian oraz Java. W związku z powyższym aplikacja SkyCash jest obecnie dostępna na telefony z systemami
Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry oraz - w ograniczonym zakresie – Symbian, Java.

Wszystko o strefach płatnego parkowania we Wrocławiu


Kontakt: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Biuro Obsługi Interesanta: 71 376-07-34 lub 71 376-07-92 

Zgłoś uwagę