www.wroclaw.pl

Pomysł na jednodniową wycieczkę: zoo, Hydropolis, Hala Stulecia, Ogród Japoński. Wszystko za darmo!

Grafika dotyczy programu Nasz Wrocław

Pomył na jednodniową wycieczkę po Wrocławiu? Wybierz się do zoo, Hydropolis, Hali Stulecia i Ogrodu Japońskiego całkowicie za darmo! Z Nasz Wrocław to możliwe!

Korzystając z programu Nasz Wrocław raz na 365 dni masz darmowe wejścia do 19 partnerów programu (pełną listę darmowych wejść znajdziecie tutaj). Więcej dodatkowych bonusów masz ze statusem MAX czyli dla osób zameldowanych na stałe we Wrocławiu.

Pomysł na wycieczkę: zoo i Hydropolis

Wrocławskiego zoo nie trzeba szczególnie przedstawiać. To najstarszy ogród zoologiczny w Polsce; od lat cieszy się popularnością i jest jedną z najchętniej odwiedzanych wrocławskich atrakcji.

Na zwiedzanie kompleksu trzeba poświęcić minimum 4 godziny, ale niektórym tyle czasu zajmuje oglądanie samego Afrykarium, bo godzinami można wpatrywać się lądowe i podwodne życie Afryki. Całe zoo to około 12 tys. zwierząt z 1,1 tys. gatunków.

Z programem Nasz Wrocław raz na 365 dni bezpłatny bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej, ze statusem MAX kupcie roczny karnet w cenie 60 zł.

Polinką do Hydropolis

Polinka to kolej linowa nad Odra, którą w kilka minut dostaniemy się na drugi brzeg Odry. W wakacje kursuje w tygodniu w godz. 7-18, w weekendy w godz. 11-18 (przerwa codziennie od 13.30 do 14). W dni świąteczne Polinka jest nieczynna. Bilety kupujemy przed wejściem (4,6 normalny/2,3 ulgowy).

Kilka minut Polinką i już jesteśmy w Hydropolis. To centrum wiedzy o wodzie, w którym zobaczycie m.in. drukarkę wodną, batyskaf czy symulator śniegu. W centrum jest 7 stref tematycznych, miejsce dla najmłodszych i strefa relaksu. Zobaczycie procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

fot. Hydropolis

Z programem Nasz Wrocław raz na 365 dni bezpłatny bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej, ze statusem MAX bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej wraz z osobą towarzyszącą.

Wycieczka Zoo, Visitor Center i Ogród Japoński

Po wyjściu z zoo kładką nad ulicą Wróblewskiego możemy odwiedzić kompleks Hali Stulecia. Visitor Centre to interaktywna, multimedialna wystawa przybliżająca zwiedzającym historię zabytku UNESCO. Są tu dotykowe ekrany i mapy, filmowe i dźwiękowe nagrania, a także dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality.

fot. Hala Stulecia

Wcześniej warto sprawdzić kalendarz dostępności (tutaj)

Z programem Nasz Wrocław raz na 365 dni bezpłatny bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center normalny dla osoby dorosłej, ze statusem MAX bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej wraz z osobą towarzyszącą.

Ogród Japoński

Częścią kompleksu Hali Stulecia jest też Ogród Japoński. Choć nie wydaje się rozległy, jest oazą spokoju. Został zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością. Znajdziemy tu 200 gatunków i odmian drzew i krzewów, z czego około 100 gatunków roślin z Dalekiego Wschodu i Japonii.

fot . Janusz Krzeszowski

Nasz Wrocław MAX: bilet wstępu do Ogrodu dla osoby dorosłej.

Zdjęcie główne FB Zoo Wroclaw