Najlepsze trasy biegowe Wrocławia

Subiektywny przegląd najlepszych tras biegowych we Wrocławiu

  • Trasa biegowa Park Grabiszyński

  • Trasa biegowa Park Zachodni

  • Trasa biegowa Park Południowy

  • Trasa biegowa Park Wschodni


Gdzie biega się najlepiej, gdzie są ciekawe trasy, które możemy polecić? Wytypowalismy dla Was kilka takich miejsc. W poniższym, krótkim zestawieniu znalazły się oficjalne ścieżki biegowe, w tym te komercyjne, m.in. stworzone przez specjalistów z firmy Nike czy choćby trasy regionalnej rozgłośni radiowej - Radia Wrocław.

Park Południowy - chyba jeden z najchętniej odwiedzanych plenerów we Wrocławiu. Spotkać tam można dużo turystów, sporo spacerowiczów i osób, które właśnie organizują sobie piknik. Czasem niedaleko fontanny rozgrywane są też pojedynki w bule. W Parku Południowym można się po prostu pokazać, ale też pobiegać. Pętla wokół parku liczy około 2,5 kilometra.

Między Mostami - kolejny oficjalny odcinek biegowy, którego długość wytyczyło nam publiczne radio z Wrocławia. Trasa pomiędzy mostem Jagiellońskim i Swojczyckim. Jej długość ocenia się na około 6 km. Rewelacyjna ze względu na swoje szutrowe podłoże, które w jakimś stopniu dba o nasze kolana bardziej niż asfalt, ale przy upałach, których doświadczamy ostatnio, powinien na niej wisieć znak bieganie na własną odpowiedzialność, grozi udarem. Większość bowiem trasy jest odsłonięta.

Park Grabiszyński - w przeciwieństwie do trasy Między Mostami, tutaj da się biegać w cieniu przez większość treningu. Lubimy trasy, na których nie trzeba biegać prostej pętli, tylko dla urozmaicenia i dotlenienia głowy mamy możliwość biegu - nazwijmy go - kombinacyjnego i skręcania w wyrastające przed nami alejki. Grabiszyński jest jednym z tych miejsc, gdzie jest to możliwe bez większego problemu.

Park Wschodni - oficjalna ścieżka Radia Wrocław, która liczy około 2800 metrów. Coś dla miłośników ryb, popatrzcie na załączoną poniżej mapkę terenu.

Park Skowroni - oficjalna ścieżka biegowa Nike o długości 2 kilometrów znajduje się na terenie MOSiR wzdłuż ulicy Spiskiej. Generalnie jest to deptak pieszo-rowerowy, ale gdzie biegać, jak nie w takim miejscu?

Wały na Biskupinie - miejsce spotkań młodych otwartych umysłów. Dlaczego? Ze względu na liczbę studentów w okolicy. Nie raz słyszeliśmy historie o atrakcyjnej nieznajomej wylegującej się na kocu z książką w ręce oraz wysportowanym młodzieńcu, który wyciska z siebie siódme poty podczas biegu. Do tego to przecież świetny teren, z jedną małą wadą - ogromną ilością komarów.

Stadion Olimpijski - oficjalna ścieżka biegowa Nike. Tak jak w przypadku innych ścieżek biegowych stworzonych przez Nike i ich koordynatora we Wrocławiu, Romualda Kruanka, dwa razy w tygodniu mamy możliwość skorzystania z rad trenera.

Park Zachodni - tutaj znajduje się m.in. oficjalna ścieżka biegowa Radia Wrocław, ale alejki w parku pozwalają biegać także dowolnie. W części parku pomiędzy ulicą Lotniczą, a Pilczycką znajduje się także ścieżka biegowa Nike. Ponadto Park Zachodni, okolice Popowic, hali Orbita i Grobli Kozanowskiej i samego Kozanowa to doskonałe miejsce dla tych, którzy nie preferują biegania w kółko - można improwizować, pobiec nawet pod Stadion Miejski i rozkładając ręce w geście zwycięstwa poczuć się jak Sylwester Stalone w filmie Rocky. Opisany tu obszar to ulubione tereny biegowe autora tekstu.

Macie swoje ulubione miejsca do biegania? Wyróżniają się czymś szczególnym, mają historię, zrobiliście na nich życiówkę, lub jesteście jedyni, którzy stworzyli tak wspaniałą trasę?

Piszcie na adres e-mail Redakcji

Szczepan Radzki - Twitter: @szczepanradzki

Zgłoś uwagę