19°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 22:20

3. Śląsk Wrocław wraca do ekstraklasy piłkarzy ręcznych! Galeria zdjęć z przesądzającego o awansie meczu w Orbicie
Grupa cieszących się fanów Śląska na meczu piłki ręcznej w Orbicie fot. Oleksandr Poliakovsky
Grupa cieszących się fanów Śląska na meczu piłki ręcznej w Orbicie

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław gładko rozprawili się w niedzielę z MKS-em Wieluń w Orbicie i awansowali do Orlen Superligi Mężczyzn. Do najwyższej klasy rozgrywek w Polsce wracają po kilku latach gry na niższym poziomie.

„Nie jesteśmy w stanie opisać tego co wydarzyło się dzisiaj w Hali ORBITA! Ten doping, ta frekwencja! To było niezapomniane przeżycie! Udowodniliście całej Polsce, że Wrocław zasługuje na ORLEN Superligę Mężczyzn!” - napisali na FB pracownicy klubu po wygranym aż 15 golami niedzielnym pojedynku z MKS-em Wieluniem, ostatnim zespołem tabeli Ligi Centralnej.

Już po 30 minutach mocno pachniało sukcesem. Podopieczni Bartłomieja Koprowskiego prowadzili po pierwszej połowie 18:10. W drugiej także byli wyraźnie lepsi. Końcowy wynik 32:17.

Powiększ obraz: Zespół Śląska w czarnych koszulkach i ze srebrną paterą za wygranie Ligi Centralnej, 28 kwietnia 2024 WKS Śląsk Wrocław - piłka ręczna / FB
Zespół Śląska w czarnych koszulkach i ze srebrną paterą za wygranie Ligi Centralnej, 28 kwietnia 2024

Na meczu był nasz fotoreporter, któremu zawdzięczamy te oto ujęcia z trybun i boiska.

Do końca Ligi Centralnej pozostały trzy spotkania, ale niezależnie od ich wyniku Śląsk Wrocław Handball będzie na szczycie tabeli i w przyszłym sezonie na pewno zagra w Orlen Superlidze Mężczyzn. Po raz ostatni występował w niej w 2016 roku. W całej historii klub zgromadził 15 tytułów mistrza Polski, do których dołożył kolekcję medali srebrnych i brązowych.