Rozstrzygnięcie naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie

Posiedzenie jury w sprawie rozstrzygnięcia otwartego naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie w 2019 r. odbyło się 8 stycznia 2019 r. Decyzją jury na rezydencję do Drezna pojedzie Maja Dokudowicz.


Maja Dokudowicz

 

Maja Dokudowicz

Absolwentka Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studentka międzywydziałowych studiów doktoranckich na wrocławskiej Akademii. Laureatka stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów, a także stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia. 

Tworzy grafiki monumentalne, małe formy graficzne jak i książki artystyczne. W swoich pracach analizuje tematykę pamięci oraz związane z nią kwestie, takie jak wspomnienie i fragment. Rozważa je w szeroko rozumianym kontekście współczesnego człowieka.

W swojej pracy twórczej w ramach rezydencji artystycznej w Dreźnie pn. ŚLADY MIASTA, zamierza opowiedzieć o mieście za pomocą znalezionych w nim fragmentów, które są pozbawione statusu. Nie są artefaktem, nie są zgubą, nie są nawet zauważane, a współtworzą przestrzeń publiczną miasta. Poprzez wykorzystanie w pracach graficznych fragmentów znalezionych, a także klasycznych jak i eksperymentalnych technik druku wklęsłego i wypukłego zamierza oddać teksturę, koloryt i złożoność tworu jakim jest miasto, a w tym konkretnym przypadku Drezno.

Protokół z posiedzenia komisji

Rezydencję organizuje Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno. Oferta skierowana była do artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w grafice warsztatowej.Zgłoś uwagę