wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Znalezione Ocalone” sztuka z kontenera
Wystawa „Znalezione Ocalone” www.wroclaw.pl
Wystawa „Znalezione Ocalone”

Wystawa „Znalezione Ocalone” przedstawia zbiór rzeczy, które mają wartość historyczną i artystyczną. Znajdują się na niej przedmioty uratowane z wysypisk, skupów makulatury i złomowisk. Przez najbliższe dwa tygodnie na terenie Czasoprzestrzeni będzie można zobaczyć wiele eksponatów, które mogłyby cieszyć się dużym zainteresowaniem w muzealnych gablotach, a wylądowały na śmietniku.

Reklama

Na wystawie można zobaczyć prace takich artystów jak m.in.: Krystyna Wójcik, Joanna Skrzypiec, Margot Bakenda, Helena Skopińska. Wśród eksponatów znajdą się także: prywatny zielnik wybitnego botanika, prof. Krzysztofa Rostańskiego. W kolekcji są także rodzinne pamiątki powstańców styczniowych oraz ich korespondencja (w oryginale). Dla pasjonatów historii ciekawym elementem zbiorów mogą być spisy ludności, plany Politechniki Wrocławskiej czy stare fotografie. 

Eksponaty przedstawione podczas wystawy pochodzą w większości z kolekcji Wojciecha Wołoszyńskiego.

– Za pomocą wystawy pokazujemy jak często na śmietniku lądują rzeczy, które mogą mieć większą wartość, niż wydaje się jej właścicielom. Różne przedmioty znalezione na makulaturze, wysypiskach czy złomowiskach dostają szansę na drugie życie. – mówi Wojciech Wołoszyński. Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. prace wrocławskiej artystki Krystyny Wójcik, z tego jestem szczególnie dumny. – dodaje twórca wystawy.  

Wystawę można odwiedzić od 5 czerwca od godz. 18. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek-czwartek 12-18,
  • piątek - sobota 12-20,
  • niedziela 12-16
Znalezione Ocalone – sztuka z kontenera

Znalezione Ocalone – sztuka z kontenera

Wystawa
Termin od 5 czerwca 2020 do 20 czerwca 2020

Miejsce Czasoprzestrzeń

Zobacz

Wystawa będzie spełniać wymogi reżimu sanitarnego. Każdy odwiedzający, będzie musiał dostosować się do regulaminu:

1. Liczba osób wchodzących do hali, gdzie znajduje się wystawa, jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego. Należy stosować się do zaleceń personelu obsługi w tym zakresie.2. Wejście na wystawę możliwe jest tylko w maseczce zakrywającej nos i usta lub w przyłbicy.3. Osoby bez rękawiczek po wejściu na wystawę zobowiązane są zdezynfekować ręce.4. Należy przemieszczać się wyznaczonymi traktami.5. Nie ma możliwości korzystania z szatni.6. Na terenie całej wystawy obowiązuje bezwzględny zakaz dotykania eksponatów.7. Każdy uczestnik wystawy zobowiązany jest do zachowania odległości min. 2 metrów od innych osób.8. Na terenie wystawy obowiązuje osobne wejście oraz wyjście.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl