wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Na co wybrać się do wrocławskich kin? Oto nowości filmowe od 21 października [ZOBACZ REPERTUAR]
Na zdjęciu bohaterowie z transparentami w filmie „Brigitte Bardot cudowna” fot. mat. pras.
Na zdjęciu bohaterowie z transparentami w filmie „Brigitte Bardot cudowna”

Zobaczcie, na co się wybrać w weekend do kina. Wśród dzisiejszych premier m.in. superprodukcja ze studia DC „Black Adam”, przejmująca historia milczących sióstr w filmie „Silent Twins” wrocławianki Agnieszki Smoczyńskiej, piękny film dla nastolatków „Vinski i pył niewidzialności”, czy sentymentalna komedia „Brigitte Bardot cudowna” Lecha Majewskiego. Oto wszystkie premiery filmowe z 21 października 2022 r. we Wrocławiu.

Reklama

Black Adam, reż. Jaume Collet-Serra

DC w natarciu z nowym filmem o superbohaterach. To pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który opowiada historię tego tytułowego bohatera, a gra go Dwayne Johnson. Co obejrzymy? Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu - Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. 

Obraz wyreżyserował Jaume Collet-Serra (Wyprawa do dżungli). Oprócz Johnsona w filmie występują m.in. Aldis Hodge, Sarah Shahi i...Pierce Brosnan.

Silent Twins, reż. Agnieszka Smoczyńska

Bohaterkami filmu wrocławskiej reżyserki opartego na faktach są bliźniaczki z Walii: June i Jennifer Gibbons, które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, „milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. 

Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer ma także mroczną stronę – podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź.

Brigitte Bardot cudowna, reż. Lech Majewski

Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Albionu podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. Tymczasem oglądając w kinie „Pogardę” Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd filmu i muzyki.

Bejbis, reż. Andrzej Saramonowicz

Historia Ady (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Mikołaja (Grzegorz Małecki) są małżeństwem od 17 lat. Pewnej nocy - w trakcie pełnej tańców, alkoholu i zmysłowości imprezy u przyjaciela - idą „na całość” jak para nieodpowiedzialnych nastolatków. Chwila zapomnienia zaowocuje dziewięć miesięcy później kolejnym dzieckiem, co spowoduje w małżeństwie Ady i Mikołaja naprawdę potężny kryzys.

Anatomia, reż. Aleksandra Jankowska

Mika przyjeżdża do Polski, żeby odwiedzić w szpitalu swojego ojca, którego nie widziała wiele lat, a który cierpi teraz na uraz mózgu i zanik pamięci. Kiedy dochodzi do ich spotkania, okazuje się, że ojciec przekonany jest, że kobieta wciąż jest nastolatką i nadal razem mieszkają. Mika decyduje się zostać w Polsce dłużej - tym samym stając się towarzyszką ojca w podróży przez labirynt jego gasnącego umysłu.

Kopciuszek, reż. Alice Blehart

Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain.

Vinski i pył niewidzialności, reż. Juha Wuolijoki

Vinski to nieśmiały 10-latek wychowywany przez nieco nadopiekuńczą mamę. Kiedy spotyka tajemniczego aptekarza, który ofiarowuje mu pył niewidzialności, jego życie diametralnie się zmienia. Otrzymuje bowiem magiczny proszek, który pozwala mu stać się niewidzialnym i przechodzić przez ściany.

Na początku Vinski wykorzystuje swoje nowe moce do żartów, ale z czasem uczy się, że bycie bohaterem wymaga mądrości oraz umiejętności pozostania w cieniu. Na nieszczęście Vinskiego banda oszustów wkrótce zainteresuje się tajemnicą niewidzialności.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl