Bogusław Litwiniec (rocznik 1931) był postacią bardzo zasłużoną dla kultury Wrocławia i nie tylko. Tak w poniedziałek, 26 grudnia, pożegnał go w internecie jego syn, Michał, muzyk i kompozytor: „Leć tato - wykonałeś kawał dobrej roboty w tym życiu!”.
Wspominają Bogusława Litwińca
„Jego aktywnością można by obdarzyć kilka postaci świata kultury. Dorobek niezwykle różnorodny, a wrażliwość niepowtarzalna. Ogrom wyczucia, empatii, spostrzegawczości i niepowtarzalnego poczucia humoru. Uwielbiałem Jego rozmaite pomysły, od tych artystycznych po „kaloogródkowe”. Negocjacje z p. Bogusławem nie były łatwe. Ale tylko z jednego powodu: czasami nie wiadomo było, czy mówi serio, czy sprawdza, czy sobie po prostu robi jaja (to akurat uwielbiał). Kochał Wrocław. Jego patriotyzm był jednak bardzo egalitarny, a „orła” wolał mieć w sercu niż na koszulce. Ilość i jakość debiutów w Jego Kalamburze może zdumiewać, od Poli Raksy po Annę German. Kondolencje dla Rodziny”.Bogdan Zdrojewski, senator, były prezydent Wrocławia, na Facebooku
„Wybitny artysta, senator na Sejm RP. Współtwórca i założyciel Teatru Kalambur oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatru Otwartego. Dzięki jego wielkiej wyobraźni mogliśmy oglądać we Wrocławiu najlepsze teatry alternatywne z całego świata. Na zawsze pozostanie symbolem odwagi, niezależności i wolności twórczej. Odszedł genialny człowiek i wielki Wrocławianin. Cześć Jego Pamięci!” - napisał o panu Bogusławie na Facebooku Krzysztof Mieszkowski, polityk, były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław, przyznał, że bardzo wiele zawdzięcza Bogusławowi Litwińcowi.
Pogrzeb Bogusława Litwińca we Wrocławiu
Bogusława Litwińca pożegnamy 3 stycznia 2023 r. o godz. 15:00 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu. Przyjaciele zmarłego i rodziny będą mogli po ceremonii pogrzebowej spotkać się o godz. 17:00 w Art Cafe Kalambur i Kalaczakara przy ul. Kuźniczej 29A we Wrocławiu.