1. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Dramat / Kryminalny Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)
Główna bohaterka, nie mogąc doczekać się wyników w śledztwie dotyczącym morderstwa jej córki, postanawia sprawie nadać bieg, wykupując powierzchnię reklamową na trzej billboardach na opuszczonej drodze. Na każdym z nich umieszcza pytanie pod adresem policji i jej szefa. Pozornie nieuczęszczane miejsce nagle przyciąga uwagę mediów, a w lokalnej społeczności atmosfera się zagęszcza.
2. Niemiłość
Jedna z oscarowych sensacji tego roku, nowy obraz Andrieja Zwiagincewa nominowany został w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” i ma spore szanse wygrać (mimo niezbyt ciepłych stosunków dyplomatycznych na linii Waszyngton-Moskwa). Historia rozpadającej się rodziny. Rodzice walczą ze sobą, a dziecko staje się nie tyle kartą przetargową, ile balastem, ciężarem, który uniemożliwia szybkie zakończenie niechcianego związku. Wstrząsający obraz, który na długo zapada w pamięć.
3. Pełnia życia
Andy Serkis, czyli Gollum z „Władcy Pierścieni” wyreżyserował wzruszający film z piękną rolą Andy'ego Garfielda jako młodego mężczyzny, który dopiero układa sobie życie – robi karierę, poznaje piękną kobietę (Claire Foy) – i wtedy zapada na polio. Choroba uniemożliwia nie tylko normalne życie, paraliżuje ciało, wystawia też na wielką próbę bliskich Robina.
4. Plan B
Kilkoro bohaterów, którym życie się właśnie obróciło o 180 stopni i po prostu muszą wdrożyć plan B, by odzyskać wiarę w siebie i odnaleźć szczęście. Plus fantastyczna obsada z Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Edytą Olszówką. Zdecydowanie do obejrzenia.
5. Ja, Godard
Ja, Godard
Komedia / Obyczajowy Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)
Przezabawny nowy film Michela Hazanaviciusa, reżysera oscarowego „Artysty” o kinie niemym. Tym razem francuski twórca znowu sięga do historii X muzy, a opowiada o jednym z czołowych przedstawicieli Nowej Fali – Jeanie Lucu Godardzie, jego ukochanej, aktorce Anne Wiazemsky i rewolcie, jaka zdarzyła się w Paryżu w 1968 roku. Romans przerodził się w trwały związek i małżeństwo, Wiazemsky była muzą Godarda, ale reżyser był też krytykowany za swoje maoistowskie sympatie.
6. Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska
Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska (dubbing)
Animacja / Komedia Helios Magnolia Park
Druga część kinowej wersji przygód popularnych bohaterów łąk. Maja i Gucio muszą przygotować się do międzyłąkowych igrzysk sportowych (tytułowych Miodowych Igrzysk). Kłopot w tym, że mieszkańcy ula raczej nie będą mile widziani na tej uroczystości. Igrzyska są dla Cesarzowej pretekstem, aby ściągnąć z poddanych połowę zbiorów miodu na potrzeby trenujących sportowców. Maja postanawia zaprotestować w obecności Cesarzowej. Konsekwencje będą poważne.