wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nowości kinowe 2 lutego

W tym tygodniu na ekrany kin wchodzą filmy z nominacjami do Oscarów („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Niemiłość”), komedia o Jeanie Lucu Godardzie, współtwórcy Nowej Fali, polska komedia „Plan B”, wzruszający film o chorym na polio i kinowa wersja przygód pszczółki Mai. 

Reklama

1. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Dramat / Kryminalny
Termin od 2 lutego 2018 do 8 lutego 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Główna bohaterka, nie mogąc doczekać się wyników w śledztwie dotyczącym morderstwa jej córki, postanawia sprawie nadać bieg, wykupując powierzchnię reklamową na trzej billboardach na opuszczonej drodze. Na każdym z nich umieszcza pytanie pod adresem policji i jej szefa. Pozornie nieuczęszczane miejsce nagle przyciąga uwagę mediów, a w lokalnej społeczności atmosfera się zagęszcza. 

2. Niemiłość

Niemiłość

Inne / Obyczajowy
Termin od 2 lutego 2018 do 8 lutego 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Jedna z oscarowych sensacji tego roku, nowy obraz Andrieja Zwiagincewa nominowany został w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” i ma spore szanse wygrać (mimo niezbyt ciepłych stosunków dyplomatycznych na linii Waszyngton-Moskwa). Historia rozpadającej się rodziny. Rodzice walczą ze sobą, a dziecko staje się nie tyle kartą przetargową, ile balastem, ciężarem, który uniemożliwia szybkie zakończenie niechcianego związku. Wstrząsający obraz, który na długo zapada w pamięć.

3. Pełnia życia

Pełnia życia

Dramat / Romans
Termin od 2 lutego 2018 do 8 lutego 2018

Miejsce Kino Helios Aleja Bielany

Zobacz

Andy Serkis, czyli Gollum z „Władcy Pierścieni” wyreżyserował wzruszający film z piękną rolą Andy'ego Garfielda jako młodego mężczyzny, który dopiero układa sobie życie – robi karierę, poznaje piękną kobietę (Claire Foy) – i wtedy zapada na polio. Choroba uniemożliwia nie tylko normalne życie, paraliżuje ciało, wystawia też na wielką próbę bliskich Robina. 

4. Plan B

Plan B

Komedia / Dramat
Termin od 1 lutego 2018 do 8 lutego 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Kilkoro bohaterów, którym życie się właśnie obróciło o 180 stopni i po prostu muszą wdrożyć plan B, by odzyskać wiarę w siebie i odnaleźć szczęście. Plus fantastyczna obsada z Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Edytą Olszówką. Zdecydowanie do obejrzenia. 

5. Ja, Godard

Ja, Godard

Komedia / Obyczajowy
Termin od 2 lutego 2018 do 8 lutego 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Przezabawny nowy film Michela Hazanaviciusa, reżysera oscarowego „Artysty” o kinie niemym. Tym razem francuski twórca znowu sięga do historii X muzy, a opowiada o jednym z czołowych przedstawicieli Nowej Fali – Jeanie Lucu Godardzie, jego ukochanej, aktorce Anne Wiazemsky i rewolcie, jaka zdarzyła się w Paryżu w 1968 roku. Romans przerodził się w trwały związek i małżeństwo, Wiazemsky była muzą Godarda, ale reżyser był też krytykowany za swoje maoistowskie sympatie.

6. Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska

Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska (dubbing)

Animacja / Komedia
Termin od 4 lutego 2018 do 4 lutego 2018

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Druga część kinowej wersji przygód popularnych bohaterów łąk. Maja i Gucio muszą przygotować się do międzyłąkowych igrzysk sportowych (tytułowych Miodowych Igrzysk). Kłopot w tym, że mieszkańcy ula raczej nie będą mile widziani na tej uroczystości.  Igrzyska są dla Cesarzowej pretekstem, aby ściągnąć z poddanych połowę zbiorów miodu na potrzeby trenujących sportowców. Maja postanawia zaprotestować w obecności Cesarzowej. Konsekwencje będą poważne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl