wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Najlepsze spektakle offowe w Instytucie Grotowskiego [PROGRAM]
Najlepsze spektakle offowe w Instytucie Grotowskiego [PROGRAM]

Scena ze spektaklu „MY|WY”, Krakowskiego Teatru Tańca, fot. Klaudyna Schubert

Sześć najlepszych spektakli, spośród 224 zgłoszonych do 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, zostanie zaprezentowanych na początku marca w Instytucie Grotowskiego.  

Reklama

W 2017 r. powstał pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, organizowany przez kwartalnik teatralny „nietak!t” wydawany przez Fundację Teatr Nie-Taki, oraz portal Teatralny.pl, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery sezonu. Zainteresowanie konkursem okazało się bardzo duże. Wśród zgłoszonych 224 spektakli znalazły się praktycznie wszystkie największe offowe marki, ale też wielu niezwykle ciekawych młodych twórców.

W czerwcu 2018 r. w 1. Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” przyznano nagrodę główną za najlepszy spektakl przedstawieniu „Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk” Teatru Zamiast wg koncepcji Magdaleny Drab i wyróżniono pięciu równoważnych laureatów: „Baby” Fundacji Szafa Gra, „Ghost Dance” Teatru Brama, „Gwoli jakiejś tajemnicy” Teatru Tetraedr, „Matryca [Prześwit]<>MY|WY<>The Best OFF<>Curko moja ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk<>Baby<>Ghost Dance<>Gwoli jakiejś tajemnicy<>inicjacyjna<>Matryca [Prześwit]<>MY|WY<>Matryca [Prześwit]” i „MY|WY”, których główną materię stanowi ruch, co sprawia, że są zrozumiałe dla niepolskojęzycznych odbiorców.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl