wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Znany wrocławski muzyk i filmowiec potrzebuje pilnego wsparcia. Zobacz, co się stało i jak możesz pomóc!
Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla Macieja Kieresa. Potrzeba 100 tysięcy złotych. We wtorek po południu było uzbieranych 35 655 złotych. zrzutka.pl
Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla Macieja Kieresa. Potrzeba 100 tysięcy złotych. We wtorek po południu było uzbieranych 35 655 złotych.

Maciej Kieres to człowiek orkiestra: dziennikarz telewizyjny i radiowy, reżyser, pianista, kompozytor (m.in. muzyki do spektakli teatralnych), akompaniator (współpracował m.in. z Violettą Villas), organizator festiwali muzycznych (promuje głównie muzykę poważną), działacz harcerski. Niestety i prywatnie, i zawodowo musiał zwolnić tempo życia. Zachorował i teraz potrzebuje pomocy.

Reklama

– Zaczęło się od drobnych incydentów: upuszczonego kubka, potknięcia. Pojawiło się notoryczne zmęczenie i bóle mięśniowe. Potem wizyta lekarska i pierwsza straszna wiadomość – podejrzenie SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Szereg badań szpitalnych. Diagnoza wstępna: MND – choroba neuronu ruchowego objawiająca się niedowładem kończyn dolnych i górnych oraz postępującym zanikiem mięśni szkieletowych – pisze na portalu zrzutka.pl Katarzyna Kieres, organizatorka zbiórki pieniędzy dla Macieja i dodaje:

– To był początek tego roku. Potem nastąpiło pogorszenie w trybie galopującym. Problemy z chodzeniem, kolejne upadki, rozbita głowa, złamane żebra. Niemoc. Badania genetyczne wykazały uszkodzenie genu. Usłyszenie tej diagnozy to był dla nas duży cios, jednak nie poddajemy się i codziennie walczymy o normalność. Aby jak najbardziej spowolnić rozwój choroby i złagodzić jej skutki Maciej potrzebuje niestandardowego leczenia oraz intensywnej specjalistycznej rehabilitacji, która pomoże mu poruszać się o własnych siłach.

Maciej Kieres zawsze był bardzo aktywny: i zawodowo, i społecznie. Jest pianistą, dziennikarzem, harcerzem, organizatorem wydarzeń kulturalnych (koncerty, festiwale muzyki poważnej), prowadzi chór, jest reżyserem filmów dokumentalnych o historii i kulturze Dolnego Śląska.

Badania są bardzo kosztowne. Liczy się każda złotówka! 

– W tym wszystkim chętnie wykorzystuje swoje możliwości, by pomagać innym ludziom. Dziś sam potrzebuje wsparcia. Z pomocą rodziny i przyjaciół udało nam się do tej pory wykonać szereg kosztownych badań (w tym genetycznych), rozpocząć specjalistyczne rehabilitacje i wykupić leki. Jednak koszt tego wszystkiego sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. To dopiero początek drogi. Dlatego będziemy wdzięczni za wsparcie naszej zbiórki i udostępnianie jej dalej. Każda złotówka, to nadzieja – pisze Katarzyna Kieres.

Chcesz pomóc? Link do zbiórki pieniędzy jest TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl