Co prawda z ograniczeniami co do zwiedzania, związanymi z pandemią, ale Mieszkanie Gepperta przy ul. Ofiar Oświęcimskich znowu jest otwarte dla zwiedzających. W miejscu, gdzie przechowywana jest spuścizna po artystycznej rodzinie – Hannie Krzetuskiej-Geppertowej i Eugeniuszu Geppercie, organizowane są znowu ciekawe prezentacje i wystawy.
W galerii pokazywane są obecnie „Ścieżki do interpretacji. Suplement” w ramach obchodów 50. rocznicy Sympozjum Plastycznego Wrocław '70. Na tę wystawę składają się prace wrocławskich artystek i artystów. Do obejrzenia jest także archiwum dotychczasowej działalności Fundacji Art Transparent. Jeden z działów poświęcono niegdysiejszym lokatorom mieszkania.
Ścieżki do interpretacji. Suplement
WystawaGaleria Mieszkanie Gepperta
Pod kuratorską opieką nad galerią Szewska
Od bieżącego roku Fundacja Art Transparent przejęła sprawowanie opieki kuratorską nad galerią Szewska, znaną wcześniej pod nazwą Uliczna Galeria Szewska Pasja. Galeria realizuje średnio osiem wystaw rocznie – autorskich i w kooperacji z podmiotami zewnętrznymi. Szewska Pasja powstała w 2010 r. Od 2011 r. projekt dofinansowany jest przez miasto Wrocław. Twórcą galerii jest Julia Janowska. W pierwszym roku działalności opiekę kuratorską sprawowała Ewa Kaszewska, a w latach 2011-2020 Tomasz Broda.
Misją Szewskiej pod zarządem fundacji Art Transparent jest popularyzacja najciekawszych zjawisk w młodej polskiej sztuce współczesnej, a także odwoływanie się do tradycji lokalnej awangardy. Dlatego ekspozycje, prezentujące twórczość i sylwetki najmłodszych artystów, przeplatają się tu z dorobkiem nestorów związanych z dawną PWSSP (obecnie ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu), Grupą Wrocławską, Sympozjum Plastycznym Wrocław ’70.
Do 12 marca trwać będzie na Szewskiej wystawa „15% abstrakcji” – z reprodukcjami 17 płócien autorstwa Hanny Krzetuskiej-Geppertowej.
Hanna Krzetuska-Geppertowa: „15% abstrakcji”
Wystawa / W plenerzeGaleria Szewska
19. Przegląd Sztuki Survival 2021
To wydarzenie artystyczne zostało przez Fundację Art Transparent zaplanowane na 25-29 czerwca 2021 r. i odbędzie się w budynku kotłowni byłego Pafawagu (wcześniej fabryki Linke-Hofmann-Werke). Termin zgłoszeń na konkurs realizacji artystycznych, w odpowiedzi na liczne prośby, został przez organizatorów przesunięty na ostatni dzień lutego.
Opis kuratorski, wirtualny spacer oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Przeglądu Sztuki.