wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Alternatywa w „Mieście i Kulturze” – weź udział w konferencji
Alternatywa w „Mieście i Kulturze” – weź udział w konferencji

cc

Konferencja „Miasto i Kultura” to wykłady, prezentacje i dyskusje praktyków kultury z całej Polski, ale i okazja, by w działaniu przepracować wyzwania, z jakimi mierzą się na co dzień twórcy inicjatyw kulturalnych. W przygotowanym na 18 października programie są warsztaty poświęcone głównym wątkom spotkania: organizacji, miejscu, pieniądzom i komunikacji. Bilety w sprzedaży.

Reklama

Obywająca się 17 i 18 października we Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu konferencja „Miasto i Kultura” to spotkanie menedżerów kultury, programerów, koordynatorów, kuratorów, aktywistów, twórców, wydawców – innymi słowy, kadr kultury z całej Polski.

Zobacz szczegółowy harmonogram konferencji:

Konferencja „Miasto i Kultura”

Konferencja „Miasto i Kultura”

Konferencje
Termin od 17 października 2019 do 18 października 2019

Miejsce Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia

Zobacz

Na pierwszy dzień odbywającej się pod hasłem „Alternatywa” konferencji złożą się dyskusje z udziałem organizatorów najciekawszych polskich działań kulturalnych oraz prezentacje alternatywnych inicjatyw i sposobów organizowania kultury.

Drugiego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach, które w praktyczny sposób rozwiną zasygnalizowane dzień wcześniej tematy. Warsztaty odbywać się będą równolegle o 10.30 i 15.00 – każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w dwóch spotkaniach poświęconych interesującym go tematem.

W pierwszym bloku zapowiadane są organizacją i komunikacją. Zajęcia dotyczące zarządzania strategicznego i zorientowanego na cele, organizacji zrównoważonej i w odpowiedni sposób wykorzystującej zasoby ludzkie poprowadzi Agata Lisowicz-Wala – współfundatorka i współzałożycielka Fundacji Herbateka, animatorka kultury związana z Narodowym Centrum Kultury i CAL w Warszawie.

Drugi warsztat w tym zestawie poświęcony będzie alternatywnym formom komunikacji, opartym m.in. na technikach storytellingowych i narracjach budowanych z wykorzystaniem narzędzi digitalowych. Przygotował go Grzegorz D. Stunża – wykładowca, badacz, trener i autor materiałów edukacyjnych, adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.

Po godz. 15.00 mowa będzie o pieniądzach i miejscach kultury. O praktyce poszukiwania alternatywnych form finansowania, opartych m.in. na relationship fundraising, crowdfundingu czy peer-to-peer economy opowie Andrzej Pietrucha – ekspert w Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich, trener fundraisingu i marketingu dla NGO.

Innowator i badacz ruchów makerskich w Polsce Grzegorz Belica będzie natomiast prowadzącym warsztaty dotyczące tworzeniu niezależnych przestrzeni kultury, coworkingowi narzędziowemu oraz zarządzaniu przestrzenią wytwórczą i społecznością makerów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl