Konkurs na wyłonienie kandydata na prezesa zarządu WCB EIT+

Prezydent Wrocławia ogłosił konkurs na wyłowienie kandydata na stanowisko prezesa zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.


Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to wspólne przedsięwzięcie miasta i wrocławskich szkół wyższych (miasto Wrocław jest w nim większościowym udziałowcem). Od 2008 r. w wyremontowanych i w nowych budynkach kampusu na Praczach Odrzańskich powstało wiele specjalistycznych pracowni i laboratoriów – w sumie to ponad 23 tys. metrów kw. kompleksowej infrastruktury badawczej.
„Nasza kadra naukowa, a także współpracujący z nami naukowcy, prowadzą prace w obszarach biotechnologii, diagnostyki medycznej, farmacji, nanotechnologii, technik laserowych, inżynierii materiałowej i chemii. Opracowywane technologie zdobywają nagrody na międzynarodowych targach i konferencjach naukowych. Od samego początku tworzone są z myślą o wdrożeniach w przemyśle, co sprawia, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ systematycznie rozwija obszar biznesowy” – czytamy na stronie WCB EIT+.

Kandydat na prezesa zarządu WCB EIT+ powinien posiadać stopień lub tytuł naukowy. Musi się wykazać znaczącym dorobkiem naukowym, w szczególności w zakresie rozwoju nauki i innowacyjnej gospodarki.
Warunkiem jest doświadczenie w zarządzaniu oraz kierowaniu dużym zespołem ludzkim. Istotne jest także doświadczenie w koordynowaniu współpracy sektora naukowego z biznesem.

Konkurs rozstrzygnie komisja złożona m.in. z przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Miasta Wrocławia i wrocławskich szkół wyższych.

Więcej o warunkach konkursu na kandydata na prezesa zarządu WCB EIT+ czytaj TUTAJ.

Link do ogłoszenia BIP

Wersja angielska ogłoszenia/ In english

Zgłoś uwagę