wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Wielki remont ul. Pomorskiej. Zobacz, jak postępują prace. „Wychodzimy z ziemi” (GALERIA ZDJĘĆ)

Trwa gigantyczna przebudowa ulicy Pomorskiej, jednej z głównych ulic wrocławskiego Nadodrza. - Na pierwszym odcinku (patrząc od Dubois w kierunku ul. Wąskiej) pojawiła się stabilizacja pod przyszłe torowisko tramwajowe – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Torowisko będzie zabudowane i zostanie wykorzystane także przez autobusy. Kiedy koniec remontu? Zobacz na zdjęciach, co się dzieje na budowie przy ul. Pomorskiej.

Reklama

Trwa wielki remont ulicy Pomorskiej i pl. Staszica. Zakres prac jest gigantyczny. Co się dzieje na budowie?

- Trwają prace przy sieciach podziemnych. Na pierwszym odcinku (patrząc od Dubois w kierunku ul. Wąskiej) pojawiła się stabilizacja pod przyszłe torowisko tramwajowe. Ustawiane są słupy trakcyjne i oświetleniowe. To jest nowe. Pozostałe rzeczy dzieją się pod ziemią.
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Wielki remont Pomorskiej i placu Staszica

Na ul. Pomorskiej i placu Staszica powstanie w sumie 1100 metrów nowego torowiska tramwajowego. Trwają cały czas prace przy przebudowie sieci podziemnych. Niektóre z nich pochodzą nawet z XIX wieku.

Koszt przebudowy ul. Pomorskiej i placu Staszica to ponad 66,4 mln zł. Inwestycja obejmuje kompleksową przebudowę sieci:

  • kanalizacyjnych,
  • wodociągowych,
  • energetycznych,
  • gazowych.

Nowe drogi dla rowerów, chodniki, przystanki

Podczas remontu przebudowana zostanie jezdnia na odcinku ok. 1200 m oraz skrzyżowania Pomorska - pl. Staszica i pl. Staszica - Łowiecka. Powstanie także:

  • 1800 metrów nowych dróg dla rowerów,
  • nowe chodniki i perony przystankowe,
  • 10 przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

W planach jest też nasadzenie nowych drzew i krzewów, powstaną także ogrody deszczowe.  Planowane zakończenie przebudowy to początek drugiego kwartału 2024 roku. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl