29 kwietnia 2022

Przebudowa ulicy Pomorskiej

11%
POSTĘP PRACY

Trwają prace przy przebudowie pierwszego fragmentu ul. od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego wraz z tarczą skrzyżowania.

Aktualizacja:

29.04.2022

Wykonawca kończy zabruk torowiska tramwajowego na odcinku od Dubois do mostu Pomorskiego Północnego. Kostka brukowa została w nim ułożona zgodnie z decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków. Usuwane są kolizje energetyczne przy skrzyżowaniu z ul. Cybulskiego.  

 

12.04.2022

Prowadzone są zaawansowane prace torowe i drogowe na ul. Pomorskiej w pobliżu ul. Cybulskiego. Budujemy kolejne odcinki chodnika, przygotowana jest podbudowa pod drogę dla rowerów. Trwa procedura zamówień publicznych dla odcinka od ul. Dubois do placu Staszica i zachodniej części placu Staszica.

30.03.2022

Trwa analiza ofert w przetargu na przebudowę ul. Pomorskiej od Dubois do placu Staszica i zachodniej części placu. Spośród 6 ofert cztery są w poniżej kwoty jaką mamy zamiar przeznaczyć na realizację tego zadania.
Trwają prace torowe i drogowe na ul. Pomorskiej w pobliżu ul. Cybulskiego. Wykonaliśmy m.in. zabruk w międzytorzu.

 

21.03.2022

Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę ulicy Pomorskiej od ul. Dubois do placu Staszica i zachodniej części pl. Staszica do wiaduktu na ul. Reymonta.

Cztery są poniżej ceny jaką planujemy przeznaczyć na wykonanie zadania. Teraz będzie odbywać się analiza złożonych dokumentów.

Czym zajmiemy się na Pomorskiej?

Przebudujemy ponad kilometr jezdni i torowiska tramwajowego.

Wybudujemy ponad 2,1 km nowych dróg rowerowych

21.02.2022

Na przebudowywanej ul. Pomorskiej mamy już pierwsze odcinki torowiska tramwajowego po spawaniu termitowym. Trwają prace przy drogach dla rowerów, chodnikach oraz przy jezdni na skrzyżowaniu ul. Cybulskiego i Pomorskiej. Zakończone zostały prace archeologiczne.

14.02.2022

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Pomorskiej od ul. Dubois do placu Staszica oraz zachodniej części placu Staszica. Trwają prace przy przebudowie pierwszego fragmentu ulicy od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego wraz z tarczą skrzyżowania. Wykonawca przebudował sieci podziemne i przygotował betonową podbudowę pod torowisko tramwajowe. Trwają także pierwsze prace przy budowie ścieku, układaniu krawężników, budowie chodników i dróg rowerowych. Na pierwszym przebudowywanym odcinku ul. Pomorskiej pojawiły się już szyny. Ruszamy ze spawaniem termitowym.

27.01.2022

Rozpoczynamy kolejny etap przebudowy fragmentu ul. Pomorskiej wraz z tarczą skrzyżowania z ul. Cybulskiego. Od soboty 29 stycznia kierowcy nie dojadą ul. Cybulskiego do ul. Pomorskiej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Drobnera, Probusa, pl. św. Macieja i Brodatego.

Wykonawca na zamkniętym odcinku będzie przebudowywał sieci podziemne. Prace te wykonał już od mostu Pomorskiego Północnego. Teraz rozpoczyna tam roboty drogowe oraz torowe. Betonowana jest obecnie podbudowa pod torowisko tramwajowe.

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na przebudowę fragmentu ul. Pomorskiej od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego wraz z tarczą skrzyżowania

    lipiec 2021
  • Start pierwszego etapu przebudowy ulicy Pomorskiej

    listopad 2021
  • Ogłoszenie przetargu na wykonanie 2 etapu przebudowy, od ul. Dubois do wiaduktu na ul. Reymonta

    luty 2022