wroclaw.pl strona główna Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Prezydent Wrocławia
  3. O tym się mówi
  4. Przebudowa ulicy Pomorskiej
postęp: 25%

Pierwszy odcinek remontowanej ulicy ul. Pomorskiej gotowy. Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa ul. Pomorskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta.

Aktualizacja:

10.09.2022

Ulica Pomorska się zmienia każdego dnia. Rozbieramy jezdnię i torowisko. Niebawem planujemy zejście pod ziemię.
Czeka nas przebudowa m.in. XIX wiecznych sieci podziemnych.

1.09.2022

Zmienia się krajobraz na ul. Pomorskiej. Wykonawca rozpoczął prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni, chodnika oraz torowiska. Demontowane będą szyny.
Kostkę decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków mamy wykorzystać. Inwestycja kosztuje ponad 66 milionów zł.

29.08.2022

Trwają prace na ul. Pomorskiej. Jest ona wyłączona z ruchu. Wykonawca demontuje sieć trakcyjną i rozpoczął pierwsze prace rozbiórkowe.
Przebudowa ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica potrwa do pierwszego kwartału 2024r.

27.08.2022

Ulica Pomorska będzie zamknięta od 27.08.2022 (prace będą trwały 1.5 roku), z dopuszczeniem wyłącznie ruchu tramwajowego na odcinku od pl. Staszica do ul. Reymonta.

Swoje trasy zmieniły dwie linie tramwajowe i cztery autobusowe. Prace potrwają około 1,5 roku.

Tramwaje linii 15 i 74 w obu kierunkach zostały skierowane objazdem od pl. Staszica, przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do ul. Dubois.Autobusy linii K, 142 i 257, jadące od strony Różanki w kierunku centrum miasta, od ul. Reymonta jadą objazdem przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois, do ul. Drobnera. Ponadto, autobusy dodatkowo zatrzymują się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej (na wysokości pl. Strzeleckiego) i na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois (przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską).W kierunku przeciwnym, autobusy linii K, 142 i 257 kursują objazdem od mostu Uniwersyteckiego, przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką, do ul. Reymonta. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach Pomorska (przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois) oraz na przystanku tymczasowym przy ulicy Kurkowej (na wysokości placu Strzeleckiego).Autobusy linii 132 w obu kierunkach kursują objazdem od pl. Powstańców Wielkopolskich, przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do mostu Uniwersyteckiego.

23.08.2022

W sobotę 27 sierpnia rozpoczyna się przebudowa ulicy Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica. Kierowcy pojadą objazdami (zobaczcie mapkę), trasy zmienią także autobusy i tramwaje.
Przeprowadzimy kompleksową przebudowę sieci podziemnych na tym fragmencie Nadodrza. Niektóre z nich pamiętają jeszcze XIX wiek.
Wybudujemy nową jezdnię, torowisko tramwajowe, po który będą jeździć także autobusy komunikacji miejskiej, drogi dla rowerów

Aktualizacja:

11.07.2022

Pierwszy odcinek ul. Pomorskiej GOTOWY.
Kierowcy mogą już korzystać z fragmentu od ul. Cybulskiego w stronę mostu Uniwersyteckiego i pl. Maxa Borna.
Koszt inwestycji to prawie 4,8 mln zł

29.04.2022

Wykonawca kończy zabruk torowiska tramwajowego na odcinku od Dubois do mostu Pomorskiego Północnego. Kostka brukowa została w nim ułożona zgodnie z decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków. Usuwane są kolizje energetyczne przy skrzyżowaniu z ul. Cybulskiego.  

12.04.2022

Prowadzone są zaawansowane prace torowe i drogowe na ul. Pomorskiej w pobliżu ul. Cybulskiego. Budujemy kolejne odcinki chodnika, przygotowana jest podbudowa pod drogę dla rowerów. Trwa procedura zamówień publicznych dla odcinka od ul. Dubois do placu Staszica i zachodniej części placu Staszica.

30.03.2022

Trwa analiza ofert w przetargu na przebudowę ul. Pomorskiej od Dubois do placu Staszica i zachodniej części placu. Spośród 6 ofert cztery są w poniżej kwoty jaką mamy zamiar przeznaczyć na realizację tego zadania. Trwają prace torowe i drogowe na ul. Pomorskiej w pobliżu ul. Cybulskiego. Wykonaliśmy m.in. zabruk w międzytorzu.

21.03.2022

Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę ulicy Pomorskiej od ul. Dubois do placu Staszica i zachodniej części pl. Staszica do wiaduktu na ul. Reymonta.

Cztery są poniżej ceny jaką planujemy przeznaczyć na wykonanie zadania. Teraz będzie odbywać się analiza złożonych dokumentów.

Czym zajmiemy się na Pomorskiej?

Przebudujemy ponad kilometr jezdni i torowiska tramwajowego.

Wybudujemy ponad 2,1 km nowych dróg rowerowych

21.02.2022

Na przebudowywanej ul. Pomorskiej mamy już pierwsze odcinki torowiska tramwajowego po spawaniu termitowym. Trwają prace przy drogach dla rowerów, chodnikach oraz przy jezdni na skrzyżowaniu ul. Cybulskiego i Pomorskiej. Zakończone zostały prace archeologiczne.

14.02.2022

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ul. Pomorskiej od ul. Dubois do placu Staszica oraz zachodniej części placu Staszica. Trwają prace przy przebudowie pierwszego fragmentu ulicy od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Cybulskiego wraz z tarczą skrzyżowania. Wykonawca przebudował sieci podziemne i przygotował betonową podbudowę pod torowisko tramwajowe. Trwają także pierwsze prace przy budowie ścieku, układaniu krawężników, budowie chodników i dróg rowerowych. Na pierwszym przebudowywanym odcinku ul. Pomorskiej pojawiły się już szyny. Ruszamy ze spawaniem termitowym.

27.01.2022

Rozpoczynamy kolejny etap przebudowy fragmentu ul. Pomorskiej wraz z tarczą skrzyżowania z ul. Cybulskiego. Od soboty 29 stycznia kierowcy nie dojadą ul. Cybulskiego do ul. Pomorskiej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Drobnera, Probusa, pl. św. Macieja i Brodatego.

Wykonawca na zamkniętym odcinku będzie przebudowywał sieci podziemne. Prace te wykonał już od mostu Pomorskiego Północnego. Teraz rozpoczyna tam roboty drogowe oraz torowe. Betonowana jest obecnie podbudowa pod torowisko tramwajowe.

Timeline

  • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
    Styczeń 2022
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl