°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

4. Gigantyczny remont Pomorskiej i Staszica czyli tak zmienia się Nadodrze. Jak idą prace i kiedy koniec?
Na zdjęciu widać remont ulicy Pomorskiej Tomasz Hołod
Na zdjęciu widać remont ulicy Pomorskiej

Aura dopisuje, więc duży remont na ulicy Pomorskiej i placu Staszica prowadzony jest cały czas. Kiedy planowane jest i zakończenie inwestycji wartej ponad 66 mln zł? Zobaczcie na zdjęciach jak idą prace.

W styczniu 2023 roku to jest jeden z największych remontów we Wrocławiu. Z każdym dniem zmienia się ulica Pomorska i plac Staszica. Okoliczni mieszkańcy mogą obserwować prace z okien swoich mieszkań. Zobaczcie w naszej galerii jak zmienia się Nadodrze.

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na przebudowę ulicy Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica latem 2022 roku. Prace ruszyły na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Remontowane i przebudowywane są m.in. jezdnia, chodniki, torowisko, oświetlenie oraz instalacje i sieci podziemne.

Czytaj także: Najważniejsze inwestycje we Wrocławiu w 2023 roku. Zobaczcie co, gdzie i kiedy! [SZCZEGÓŁY]

Koniec przebudowy ul. Pomorskiej i części pl. Staszica planowany jest na początek 2024 roku. Inwestycja finansowana jest z pieniędzy miasta, funduszy unijnych i krajowych z Polskiego Ładu. Całości prac ma kosztować 66,4 mln zł.

Pstryknij wyremontowane mosty Pomorskie. Twoje zdjęcie może zostać ich nową wizytówką!

Pokaż mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie - taki jest tytuł konkursu fotograficznego na najlepsze, najciekawsze, najładniejsze ujęcie mostów Pomorskich dniem lub nocą. Uwaga! Fotomontaże zabronione. Nagroda główna to sława autora nowej wizytówki Wrocławia, a także 3 tysiące złotych.

Szczątki ludzkie znalezione pod chodnikiem przy remontowanych mostach Pomorskich

Podczas spaceru remontowanymi mostami Pomorskimi usłyszeliśmy wieść o szczątkach, które znaleziono pod chodnikiem. Ponoć z dokumentami. Archeolodzy potwierdzają, że w ziemi były kości ludzkie, ale w liczbie i stanie niepozwalającym na identyfikację. W trakcie badań okazało się, że było ich więcej.

Ciężarówki z pełnym obciążeniem testują mosty Pomorskie

Na nieco ponad miesiąc przed otwarciem mosty Pomorskie zdawały test generalny. 10 stycznia, we wtorek, pomyślnie przechodziły próby obciążenia. Rolę egzaminatorów pełniły cztery ciężarówki o łącznej wadze 80 ton oraz eksperci ze specjalistycznym sprzętem pomiarowym.