wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Piesi
 4. Inwestycje piesze
 5. Torywolucja 2023: do remontu jest kilka przejść dla pieszych. Miejsca wskazują wrocławianie

MPK Wrocław zaplanowało na ten rok kilka remontów przejść dla pieszych przez tory tramwajowe. Które zrobić w pierwszej kolejności? To pytanie do mieszkańców! Głosowanie trwa do końca tygodnia.

Reklama

Torywolucje, czyli przede wszystkim duże remonty torowisk, rozpoczęły się w marcu 2019 roku. Przez ponad trzy lata udało się wykonać za ponad 240 milionów złotych około 50 ważnych zadań w różnych częściach Wrocławia. Tegoroczna edycja kończy dzieło.

Na rok 2023 zaplanowane są remonty torowe m.in. na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego, na ulicy Pomorskiej, Legnickiej, Kosmonautów i Ślężnej. Najgoręcej zrobi się oczywiście latem. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Głosowanie: które przejście do remontu?

Tegoroczna Torywolucja to jednak nie tylko tory, zwrotnice i rozjazdy. To także przejścia przez torowiska, na których remont czekają piesi.

— Torywolucja to tory i związana z nimi infrastruktura. Właśnie dlatego w tym roku zajmiemy się poprawianiem kolejnych przejść przez torowiska. W tym przypadku dajemy możliwość mieszkańcom wskazania miejsc, które według nich wymagają prac w pierwszej kolejności. Głosy w naszej ankiecie można oddawać do końca tygodnia  — mówi rzecznik prasowy MPK Wrocław, Mikołaj Czerwiński.

Ankieta do głosowania jest tutaj.

Mieszkańcy mają do wyboru:

 • dwa przejścia na skrzyżowaniu ul. Hallera z al. Pracy;
 • przejście na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Karwińskiej;
 • przejście przy ul. Bałtyckiej na wysokości marketu Ponik;
 • przejście na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich ze Szczęśliwą;
 • przejście przy ul. Plac Powstańców Warszawy na wysokości budynku muzeum poczty i telekomunikacji;
 • dwa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Żmigrodzkiej i Wołowskiej;
 • jedno przejście przy ul. Plac Powstańców Warszawy na wysokości urzędu wojewódzkiego (na zdjęciach w galerii).

Spośród powyższych siedmiu lokalizacji mieszkańcy wybiorą pięć. Zdecyduje oczywiście liczba głosów. Dwie, które się teraz nie załapią do remontu, poczekają na późniejszy termin. Uwaga! Można zagłosować także na zaproponowane przez siebie przejście, wpisując jego położenie w polu „Inne”.

Głosowanie trwa do końca niedzieli, 26 lutego.  

W poprzednich odcinkach Torywolucji

W poprzednich Torywolucjach:

 • wymiana 107 zwrotnic,
 • 65 rozjazdów,
 • ponad 20 kilometrów toru pojedynczego,
 • 12 700 metrów kwadratowych zielonych torowisk.

— Rewolucja komunikacyjna to także 240 nowych autobusów na ulicach Wrocławia, 101 nowych i zakontraktowanych tramwajów i 43 tramwaje po modernizacji — dodaje Mikołaj Czerwiński.

Na ten rok zaplanowane są również remonty trzech zajezdni: Gaj, Borek i Ołbin. Muszą być bowiem przygotowane na przyjęcie nowych tramwajów, które są systematycznie dostarczane do Wrocławia. Modernizacje tych obiektów mają kosztować około 100 milionów złotych.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl