wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Bardzo dobry sezon letni na wrocławskim lotnisku. Ponad 1,6 miliona pasażerów
Na zdjęciu samolot linii Ryanair, lądujący na płycie wrocławskiego lotniska fot. Maciej Adamczyk/Port Lotniczy Wrocław
Na zdjęciu samolot linii Ryanair, lądujący na płycie wrocławskiego lotniska

Ponad 1,6 miliona pasażerów od maja do września i ponad 90-procentowe wypełnienia samolotów na najpopularniejszych kierunkach – tak wyglądał wakacyjnych ruch na wrocławskim lotnisku, które odnotowało bardzo udany sezon letni. Port Lotniczy Wrocław prognozuje, że rok zamknie liczbą nawet ponad 2,7 mln podróżnych.

Reklama

Sezon liczony od maja do września wrocławskie lotnisko zakończyło wynikiem 1 mln 633 tys. pasażerów.

Najlepszy frekwencyjnie był sierpień

Z oferty wrocławskiego lotniska skorzystało wtedy ponad 370 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 50 proc. do roku ubiegłego i odtworzenie ponad 96 proc. ruchu w analogicznym okresie w 2019 roku.

Podobnie było w lipcu – z Wrocławia podróżowało wówczas 355,5 tys. osób, z kolei we wrześniu – 344 tys. pasażerów. Liczba pasażerów w maju wyniosła blisko 249 tys., w czerwcu – 315 tys.

To był bardzo dobry czas dla naszego lotniska. Pasażerowie zachęceni zniesieniem restrykcji rozpoczęli urlopy miesiąc wcześniej niż zazwyczaj, czyli już w maju. Letni rozkład lotów obfitował również w nowości, które okazały się idealną propozycją zarówno na dłuższy urlop, jak i na krótsze city i beach breaki.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

W sezonie letnim ruch na lotnisku zbliżył się do poziomów z rekordowego roku 2019. Najszybciej odbudował się sektor niskosztowy.

Szczególnie dobrym miesiącem dla naszego lotniska w tym segmencie był sierpień. Wtedy obsłużyliśmy blisko 7,7 proc. więcej pasażerów niż w sierpniu 2019 roku. Obłożenie rejsów, zwłaszcza na popularnych kierunkach południowych, było podobne jak trzy lata temu i sięgało ponad 90. proc.
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Wakacyjne top kierunki. Gdzie pasażerowie latali najchętniej?

Największą popularnością wśród kierunków południowych w segmencie niskokosztowym cieszyły się połączenia do Włoch. Tu liczba pasażerów w porównaniu z 2019 rokiem była niemal dwa razy wyższa i kształtowała się na poziomie średnio 35 tys. pasażerów miesięcznie.

Podróżni bardzo często decydowali się również na loty niskokosztowe do Grecji (tu wzrost był blisko trzykrotny w porównaniu z sezonem letnim w 2019 roku), Hiszpanii i Chorwacji.

Nowy rozkład lotów z Wrocławia. Dokąd dolecimy zimą?

30 października w życie wchodzi zimowy rozkład lotów. W nowej siatce z Wrocławia znajdzie się wiele połączeń w południowe rejony Europy.

Będą także nowe w sezonie zimowym kierunki – Barcelona El-Prat, Turyn, Sztokholm-Arlanda, Wenecja-Treviso, a także nowość, której nie było nawet w sezonie letnim, czyli Porto w Portugalii. Samoloty linii Ryanair będą latać na tej trasie od 11 grudnia w niedziele i środy, a lot potrwa 3 godziny i 30 minut.

Z wymienionych nowości szczególnie ciekawie zapowiadają się loty do Turynu, zwłaszcza z punktu widzenia narciarzy. Wyloty w piątki i powroty późnym wieczorem w poniedziałki pozwolą na trzy pełne dni szusowania na stokach w Dolinie Aosty. 

Co więcej? Pierwszy raz w historii w zimowym rozkładzie znalazły się codzienne rejsy z Wrocławia do Dublina. Wzrośnie również liczba połączeń do Malagi i do Gdańska.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl