wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dobiega końca renowacja mostku w parku Wschodnim. Balustrady z II wojny światowej wróciły odnowione [ZDJĘCIA]

Przed nadejściem zimy powinny zakończyć się prace na mostku w parku Wschodnim we Wrocławiu. W ramach inwestycji dotychczasowy mostek został rozebrany, a kostka brukowa i historyczna balustrada zostały przekazane do renowacji i ponownie wykorzystane. Zobaczcie na zdjęciach, jak prezentuje się stary-nowy mostek w parku Wschodnim.

Reklama

– Podziurawione ostrzałem barierki wróciły na swoje miejsce  Coraz bliżej końca renowacji mostka w parku Wschodnim. W lipcu  pokazywaliśmy betonowe pale tworzące nowy przyczółek tej konstrukcji  Do zakończenia prac pozostało wykonanie nawierzchni z kostki, zabezpieczenia i uporządkowanie terenu. Powinniśmy uporać się przed zimą – informuje na swoim Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Park Wschodni we Wrocławiu: nowy mostek z zachowaniem historycznego charakteru

– Realizując nowy, wygodniejszy mostek dla ruchu pieszo-rowerowego pamiętamy o historycznych aspektach tego miejsca – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Realizacja inwestycji pozwoliła także wzmocnić konstrukcję i skarpy, wykonać nowe strefy na dojściach do mostu czy uporządkować najbliższe otoczenie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl