wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Mosty Chrobrego
  5. Pierwszy most Chrobrego jest już nad kanałem Odry. Kolejny etap to szalowanie przed wylewaniem betonu
Na zdjęciu: nowy most Chrobrego nad kanałem powodziowym Odry Tomasz Hołod
Na zdjęciu: nowy most Chrobrego nad kanałem powodziowym Odry

267 ton i 52 metry – to parametry pierwszego z dwóch nowych mostów Chrobrego, którego konstrukcja jest już na właściwym miejscu. Byliśmy tam w środę, by zrobić mu zdjęcia, jak cierpliwie czeka na beton. A także na drugą połowę, która przyjedzie znad morza w częściach, a złożona zajmie miejsce tuż obok niego.

Reklama

Przerzucanie pierwszego mostu Chrobrego na drugą stronę kanału Odry zakończyło się w piątek wieczorem, 14 października. Konstrukcja została osadzona na przyczółkach, a w tym tygodniu opuszczona na stałe miejsce. Waży 267 ton i ma 52 metry długości.

Kolejne zadanie to szalowanie pod wylanie betonu, żeby później wytyczyć jezdnię, a w następnej kolejności torowisko tramwajowe. Most, który połączył Sępolno ze Swojczycami, będzie przejezdny w połowie przyszłego roku.

Do pary będzie drugi – nad kanałem powodziowym, czyli tym od strony Sępolna. Jego elementy są produkowane w Gdyni, skąd będą sukcesywne wysyłane do Wrocławia. Teraz trwa wstawie podpór do kanału.

Drugi most wykonawcy zrobią tak jak pierwszy, czyli najpierw złożą go na ziemi, po czym przesuną nad wodę, wykorzystując barkę. O tej niecodziennej operacji pisaliśmy w tekście „Most Chrobrego połączył dwa brzegi kanału Odry. Witamy na Swojczycach!”.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia kilku nowych zdjęć z placu budowy wartej 70 milionów złotych i realizowanej pod nadzorem Wrocławskich Inwestycji.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl