wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Dokąd polecimy jesienią i zimą z Wrocławia? 50 połączeń, w tym nowość! Oto nowy rozkład lotów

30 października w życie wchodzi zimowy rozkład lotów na wrocławskim lotnisku. To blisko 50 połączeń do najpopularniejszych miejsc w Europie i rozkładowa nowość, czyli Porto. Zobaczcie, dokąd i kiedy będzie można polecieć z Wrocławia zimą 2022/2023! W galerii zdjęć niektóre z pięknych miejsc, które zwiedzicie lecąc ze stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Plażowanie nad Morzem Śródziemnym lub Czerwonym, a może odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim? Opcji na jesienny i zimowy beach break z Wrocławia nie brakuje. W życie wchodzi właśnie nowy rozkład lotów, który pozwala na planowanie krótkich wakacji w popularnych południowych kurortach, ale nie tylko.

Nowy rozkład lotów startuje 30 października

Pasażerowie będą mogli wybierać spośród 49 kierunków (39 kierunków niskokosztowych, 5 sieciowych i 5 czarterowych), w tym tych najpopularniejszych w południowej części Europy.

W zimowej siatce lotów pozostaje lwia część popularnych kierunków południowych, które cieszą się powodzeniem wśród podróżnych przez cały rok. Wzmacnia się również oferta sieciowa, a także powracają lubiane czartery
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

– Po naprawdę udanym sezonie letnim liczymy na utrzymanie tendencji wzrostowej i zakończenie roku 2022 roku z ruchem pasażerskim na poziomie około 2,6 mln pasażerów – dodaje Kuś.

Piękne miejscówki, do których dostaniecie się jesienią i zimą z Wrocławia, zobaczycie w naszej galerii zdjęć.

Loty z Wrocławia: z nowości portugalskie Porto

W nowym rozkładzie lotów pojawi się zapowiadana już nowość, czyli połączenie do Porto. Loty od 11 grudnia zrealizują linie Ryanair. Samoloty będą startować w niedziele i środy, a lot potrwa 3 godziny i 30 minut.

Pierwszy raz w historii w zimowym rozkładzie znalazły się codzienne rejsy z Wrocławia do Dublina obsługiwane przez linie Ryanair (do tej pory było to sześć lotów w tygodniu). Wzrośnie również liczba rejsów tego przewoźnika do Malagi (od 14 grudnia będą to dwa rejsy w tygodniu), do Gdańska (z dwóch do trzech lotów tygodniowo) i do Wenecji-Treviso – tu również loty będą realizowane trzy razy w tygodniu (we wtorki, piątki i niedziele).

Zimowy rozkład lotów. Pora na beach breaki

Zimowy rozkład lotów zachęca do planowania city breaków i wypoczynku w południowej części Europy. W nowej siatce lotów znalazły się popularne połączenia do Hiszpanii, Włoch czy na Maltę, a jesień i zima to czas beach breaków.

Harmonogram rejsów sprzyja planowaniu okołoweekendowych wylotów prosto z Wrocławia. Wystarczy jeden lub dwa dni wolnego w pracy, by cieszyć się kilkudniowym wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym lub Oceanem Atlantyckim
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Na zimowy beach break można wybrać się np. do Palermo, Neapolu, Alicante, Barcelony, Malagi, Pafos, Larnaki czy na Maltę. W nowym rozkładzie lotów wśród popularnych kierunków południowych znalazło się siedem włoskich (Bolonia, Mediolan, Palermo, Wenecja-Treviso, Rzym, Turyn i Mediolan), cztery hiszpańskie (Alicante, Malaga, Barcelona i Lanzarote), dwa cypryjskie (Larnaka i Pafos), jeden portugalski (Porto) i połączenie na Maltę. Do większości z tych miejsc przewoźnicy będą latali dwa, a nawet trzy razy w tygodniu.

Czytaj także: Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. Które z nich latają z wrocławskiego lotniska?

Jesień i zima to również doskonała okazja, by zwiedzić Gruzję (loty we wtorki i soboty) czy Islandię (loty w poniedziałki i piątki), a także skandynawskie stolice – Oslo i Sztokholm. Nie można oczywiście zapomnieć o lotach do Billund, gdzie znajduje się słynny Legoland.

Nowy rozkład lotów to także bogata siatka połączeń do Wielkiej Brytanii (Bournemouth, Bristol, East Midlands, Edynburg, Leeds, Liverpool, Londyn, Manchester, Newcastle, Doncaster) i Irlandii (Dublin, Shannon).

Biznes zimą lata częściej z Wrocławia

Jesień i zima zapowiada się dobrze również dla biznesu, bo na najpopularniejszych kierunkach przewoźnicy sieciowi zwiększyli liczbę rejsów. Lufthansa dodała nowy lot z Wrocławia do Monachium w czwartki i piątki o godz. 17.25 (łącznie w czwartki i piątki będą realizowane trzy połączenia). Przewoźnik zmienił też samoloty do Frankfurtu na większe (Embraer 190), dzięki czemu liczba miejsc dla pasażerów z Wrocławia zwiększy się o 25 proc.

W rozkładzie połączeń sieciowych znalazły się loty do Warszawy (sześć połączeń dziennie od poniedziałku do piątku i pięć w niedziele), do Zurychu (SWISS) – w poniedziałki i piątki, a także do Amsterdamu (KLM) – codziennie z wyjątkiem czwartków.

A może podróże zorganizowane? Czartery z Wrocławia

Sezon zimowy to również lubiane czartery. Do rozkładu wróciło połączenie na Zanzibar, a w siatce lotów są również Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura, a także Egipt (Marsa Alam, Hurghada) i Turcja (Antalya).

Czytaj także: TOP 6 kierunków na wakacje last minute. Gdzie dolecimy z wrocławskiego lotniska?

Dodatkowo jesienią i zimą część połączeń będzie realizowanych w formie czarter mix, co oznacza, że w samolotach przewoźników niskokosztowych będą mogli podróżować pasażerowie, którzy wykupili wycieczki w biurach podróży. Dotyczy to lotów na Lanzarote i Maltę, a także do Pafos, Larnaki, Malagi i na lotnisko Barcelona El Prat.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl