4. Cuda i cudeńka w Hali Stulecia. Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Co można kupić? [ZDJĘCIA]

Paulina Falkiewicz, Ewa Waplak,

Na zdjęciu: Targi Rzeczy Ładnych w Hali Stulecia, wystawcy i kupujący, widok z góry fot. Tomasz Hołod

We Wrocławiu przez cały weekend trwają Targi Rzeczy Ładnych, czyli największa w Polsce impreza designu. W Hali Stulecia swoje wyroby prezentuje aż 180 wyjątkowych wystawców i marek – wśród nich są meble, ceramika, plakaty, kosmetyki, a także strefa Targów Mamaville, skierowana do rodziców i dzieci. Co ciekawego znajdziemy podczas Targi Rzeczy Ładnych w Hali Stulecia? Zobaczcie zdjęcia!

Targi Rzeczy Ładnych – TRŁ WROCŁAW w weekend

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 9 lat podbijają gusta miłośników wzornictwa, projektowania, ilustracji i wystroju wnętrz, a także wszystkich tych, którzy po prostu lubią ładne rzeczy.

Kochamy świetny polski design i kochamy Wrocław! Rok temu aż 7 tys. gości odwiedziło debiut Targów Rzeczy Ładnych w Hali Stulecia. Było wspaniale i nie mogliśmy doczekać się powrotu! Sukces pierwszej edycji przyciągnął na TRŁ WROCŁAW jeszcze więcej niesamowitych marek - będzie ich o 70 więcej niż w 2021 r.
Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych

W połączeniu z targami Mamaville, które od lat przyciągają tłumy rodziców w całej Polsce, szykuje się fantastyczny weekend - święto ładnych, mądrych, ekologicznych i inspirujących rzeczy. I niesamowitych ludzi – dodają organizatorzy.

Ceramika – wśród wystawców gwiazdy Instagrama

Na TRŁ jest strefa z polską ceramiką i porcelaną, gdzie ponad 40 marek zaprezentuje swoje najnowsze i najpopularniejsze kolekcje. Wśród nich m.in.:

• TRZASK CERAMICS  ulubiona ceramiczna marka polskiego Instagrama, do której stoiska zawsze ustawiają się kolejki,
  • ENDE CERAMICS – wrocławska marka, mająca kolekcję z ilustracjami artystki Aleksandry Waliszewskiej.

Plakaty i ilustracje – wśród nich słynna Lolita

Strefa plakatów i ilustracji za każdym razem cieszy się dużą popularnością podczas Targów Rzeczy Ładnych. To najważniejsi ilustratorzy i debiutanci, których plakaty niedługo będzie znała cała Polska.

Na targach zobaczymy słynną „Lolitę”, czyli kultowy plakat Bartosza Kosowskiego i kilkadziesiąt innych jego prac. Oprócz tego, plakaty architektoniczne obecne na stoiskach Adama Kosika czy Centrum Architektury.

Najwięcej uwagi przyciągną z pewnością ilustratorki:

• Justyna Frąckiewicz,
  • Malwina Hajduk,
  • Paula Dudek,
  • Alina Rybacka-Gruszczyńska,
  • Jagoda Stączek,
  • Zuza Kamińska.

Nie zabraknie debiutów, takich jak Cud Kolektyw i Weronika Bielawska.

Targi Rzeczy Ładnych 2022: meble, rośliny i wellness

Targi rzeczy Ładnych we Wrocławiu to również meble od lokalnych manufaktur. Będzie można kupić produkty takich marek jak: SZYSZKA DESIGN, PLYWOOD PROJECT, WOOD & PAPER czy PASTFORM FURNITURE.

W meblowej strefie vintage znajdziemy stoisko z produktami kultowego projektanta Dietera Ramsa. Będą też ekskluzywne produkty z wełny alpak od MY ALPACA i ilustratorskie zestawy puzzli od marki FIGGLE.

Nie zabraknie roślin i kwiatów, których świat pokażą publiczności TRŁ dziewczyny z wrocławskiego PROJEKTU ROŚLINY, a w strefie wellness poznamy marki ekologicznych kosmetyków i świec.

Mamaville – raj dla dzieci i rodziców

TRŁ będą towarzyszyły Targi Mamaville skierowane do rodziców i dzieci, które zaprezentują ponad 60 stoisk z produktami dla najmłodszych. Organizatorzy zachęcają odwiedzających na trwające przez cały weekend spotkania i warsztaty związane ze współczesnym rodzicielstwem.

Targi Rzeczny Ładnych we Wrocławiu: termin i bilety

Targi Rzeczy Ładnych odbędą się 1 i 2 października w Hali Stulecia, w godz. 11.00-19.00

Wstęp jednodniowy (obowiązuje na oba wydarzenia) kosztuje 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie).

Bilety można kupić online lub w kasach przed wejściem.

Patronat medialny portalu www.wroclaw.pl nad Targami Rzeczy Ładnych w Hali Stulecia