wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. Które z nich latają z wrocławskiego lotniska? Zobacz!
Na zdjęciu samolot tuż przed lądowaniem na płycie lotniska fot. Kamil Czajka/Port Lotniczy Wrocław
Na zdjęciu samolot tuż przed lądowaniem na płycie lotniska

Znamy najlepsze linie lotnicze na świecie. Wyniki opracowano na podstawie ponad 14 milionów ankiet ze stu krajów. W prestiżowym rankingu Skytrax już po raz siódmy wygrała linia Qatar Airways, a na podium znalazły się również Singapore Airlines i Emirates. Sprawdźcie, na jakich pozycjach sklasyfikowano przewoźników, którzy latają z wrocławskiego lotniska!

Reklama

Ankiety, na podstawie których stworzono listę 100 najlepszych linii lotniczych na świecie, wysyłano w okresie od września 2021 do końca sierpnia 2022 roku. Warto zatem pamiętać, że nie był to łatwy okres dla branży lotniczej.

Ocena obejmuje bowiem miesiące, w których możliwości podróżowania były mocno naznaczone pandemią koronawirusa. Ponadto, przez kilka tygodni mieliśmy do czynienia z chaosem na lotniskach, a pasażerowie musieli sobie radzić z długimi kolejkami i opóźnionymi lotami. Kto zatem najlepiej poradził sobie w tak trudnym momencie?

Trwa dominacja Qatar Airways. Siódme zwycięstwo linii

Najlepszym przewoźnikiem w rankingu Skytrax została wybrana linia Qatar Airways, która skutecznie broni tytułu już od 2019 roku. Nagrody dla najlepszych linii lotniczych wręczane są od 1999 roku – od tego czasu Qatar Airways wygrywało aż siedmiokrotnie!

Na podium znalazły się również Singapore Airlines i Emirates. Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 73. miejsce rankingu Skytrax. Oznacza to spadek o 5 pozycji w porównaniu z rokiem poprzednim.

TOP 10 rankingu Skytrax:

 1. Qatar Airways
 2. Singapore Airlines
 3. Emirates
 4. ANA All Nippon Airways
 5. Qantas Airways
 6. Japan Airways
 7. Turkish Airlines
 8. Air France
 9. Korean Air
 10. Swiss International Air Lines

Jak wypadły linie, które obsługują wrocławskie lotnisko?

Skytrax uwzględnia nie tylko ranking ogólny. Okazuje się, że ankietowani uznali Ryanair za najlepszą tanią linię lotniczą w całej Europie! Irlandzki przewoźnik obsługuje ponad 20 kierunków z wrocławskiego lotniska. Linie lotnicze Ryanair rozbudują we Wrocławiu swoje zaplecze obsługi technicznej samolotów

Sprawdźcie, na jakiej pozycji w rankingu Skytrax uplasowały się linie Ryanair, a także pozostałe linie, którymi możemy podróżować z Portu Lotniczego Wrocław.

Wszystkie informacje znajdziecie w galerii zdjęć!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl