wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska. Już w grudniu samoloty Ryanair polecą do Porto [ZOBACZ ROZKŁAD LOTÓW]
Już od 30 października w ofercie Ryanair znajdzie się połączenie lotnicze z Wrocławia do portugalskiego Porto. Na zdjęciu widok na miasto AdobeStock
Już od 30 października w ofercie Ryanair znajdzie się połączenie lotnicze z Wrocławia do portugalskiego Porto. Na zdjęciu widok na miasto

Nie lada gratka dla pasażerów wrocławskiego lotniska. Już w grudniu ze stolicy Dolnego Śląska dolecimy do Porto, które turyści cenią między innymi za klimatyczne uliczki starówki, zabytki, plaże i doskonałą kuchnię. To jeden z 28 kierunków, jakie linia Ryanair oferuje w zimowej siatce lotów.

Reklama

Loty do Porto. Ile razy w tygodniu?

Porto to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Portugalii, a jego symbolem jest okazały most Ludwika I. Loty z Wrocławia do Porto będą realizowane dwa razy w tygodniu – w niedziele i w środy. Bilety można już rezerwować w systemie przewoźnika.

Portugalia to szczególny kierunek, wyczekiwany przez wielu pasażerów. Porto przyciąga turystów, oferując im zarówno wypoczynek na plaży, jak i spacery klimatycznymi uliczkami miasta. W listopadzie temperatury wynoszą tam około 20 stopni Celsjusza, co sprawia, że kierunek będzie idealną propozycją na city break jesienią i zimą.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Samoloty będą startować w niedziele o godz. 11.25 z Wrocławia i o 6.30 czasu lokalnego z Porto. W środy odlot z Wrocławia planowany jest na godz. 20.15, a z Porto na 15.20 czasu lokalnego. Lot potrwa 3 godziny 30 minut.

Dlaczego warto odwiedzić Porto?

Symbolem Porto jest most Ludwika I. Ta dwukondygnacyjna stalowa konstrukcja liczy sobie prawie 386 metrów długości i wygląda zjawiskowo, zwłaszcza nocą, gdy podświetla ją iluminacja. W Porto nie można również ominąć starówki, która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także deptaka nad rzeką Duero, gdzie znajdują się klimatyczne restauracje i kawiarnie.

Porto wzmocni naszą i tak rozbudowaną ofertę kierunków południowych. Liczymy, że to połączenie stanie się hitem sezonu jesienno-zimowego, a pasażerowie będą chętnie korzystać z uroków Portugalii i atlantyckiego wybrzeża.
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Uwagę warto poświęcić również na zwiedzanie monumentalnej Katedry Se. Dla poszukujących odpoczynku nad Oceanem Atlantyckim idealne będą miejskie plaże. Najpopularniejsze z nich to Praia das Pastoras, Praia do Ourigo czy Praia do Molhe.

Ryanair z mocną pozycją we Wrocławiu

Porto to jeden z 28 kierunków przewoźnika, które znajdą się w zimowej siatce lotów z wrocławskiego lotniska. Łącznie Ryanair będzie realizował 150 lotów tygodniowo, a docelowo od marca 2023 do marca 2024 roku chce przewieźć z Wrocławia 1,5 mln pasażerów. Ryanair ruszył również z rozbudową swojej bazy serwisowej w Porcie Lotniczym Wrocław. Do sierpnia 2023 roku powstanie nowy 2-stanowiskowy hangar o powierzchni 8200 mkw. Przewoźnik zamierza również zatrudnić blisko 200 osób na stanowiskach mechaników i inżynierów.

Po ogłoszeniu rozbudowy naszego centrum obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu i utworzeniu 200 dodatkowych miejsc pracy dla inżynierów, nowe połączenie jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanaira w rozwój na wrocławskim lotnisku.
Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanair

Do Porto polecimy już w grudniu

Choć przez moment wydawało się, że loty do Porto mogą pojawić się w ofercie wrocławskiego lotniska nieco wcześniej, ostatecznie stanie się to w grudniu.

Uruchomienie połączenia do Porto przez linie Ryanair od początku było zaplanowane na grudzień. Niedawna decyzja przewoźnika o przesunięciu terminu na 30 października była dla nas miłą niespodzianką i tak też to połączenie zostało ogłoszone. To jednak przewoźnicy decydują, kiedy i z jaką częstotliwością uruchamiają połączenia. Obecny termin startu lotów do Porto, czyli grudzień, oznacza że linie Ryanair najwyraźniej podjęły decyzję o powrocie do pierwotnej daty uruchomienia połączenia. Mamy nadzieję, że obecność Porto w nowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław będzie dla pasażerów z całego regionu impulsem do zaplanowania zimowego city breaku właśnie w Portugalii.
Port Lotniczy Wrocław

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl