wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Łatwiej będzie zaparkować przy ul. Idzikowskiego. Jeszcze jesienią koniec budowy 50 miejsc postojowych

Jeszcze tej jesieni zakończy się budowa 50 nowych miejsc postojowych w okolicy stadionu Parasola Wrocław. Swoje pojazdy będzie można pozostawić tam przy ul. Idzikowskiego. To inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosował na nią prawie 3 tysiące osób.

Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Idzikowskiego na Gądowie. Jeszcze tej jesieni zakończy się budowa 50 nowych miejsc postojowych, które powstają po zachodniej stronie ulicy. W okolicy znajduje się między innymi stadion Parasola Wrocław czy kościół Miłosierdzia Bożego.

Cztery progi zwalniające pomogą uspokoić ruch pojazdów

Wśród nowych miejsc, trzy będą przeznaczone dla kierowców z niepełnosprawnością. Dodatkowo, dla uspokojenia ruchu, na Idzikowskiego powstają też cztery progi spowalniające. Sam parking jest wyłożony kostką ażurową. Projekt zakłada jak najmniejszą ingerencję w okoliczną zieleń.

Dodajmy że od początku inwestycja cieszyła się dużym poparciem lokalnej społeczności. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) na projekt zagłosowało 2976 osób. Zakończenie inwestycji jeszcze jesienią tego roku. Jej koszt to ok. 750 tys. zł.

Dwa lata temu przebudowano fragment ul. Idzikowskiego

Przypomnijmy, że to kolejna inwestycja na ulicy Idzikowskiego. Nowe miejsca postojowe powstały tam bowiem również dwa lata temu. Przebudowano wtedy fragment jezdni wraz z sieciami podziemnymi i nasadzono 22 drzewa.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl