wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Kończą budowę drogi rowerowej na ul. Sądowej. Trasa połączy pl. Legionów z Narodowym Forum Muzyki [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu budowa drogi rowerowej przy ul. Sądowej. Widać świeżo posadzone drzewa, przygotowywaną trasę i jadących na razie chodnikiem rowerzystów. fot. Michał Kurowicki
Na zdjęciu budowa drogi rowerowej przy ul. Sądowej. Widać świeżo posadzone drzewa, przygotowywaną trasę i jadących na razie chodnikiem rowerzystów.

Jeszcze w tym roku otwarta ma zostać nowa droga dla rowerów przy ul. Sądowej. Rowerzyści przejadą łatwiej od pl. Legionów do skrzyżowania z ulicami Podwale i Krupniczą. Dzięki temu dojedziemy bezpiecznie rowerem z ul. Grabiszyńskiej aż do Narodowego Forum Muzyki i dalej do Rynku. To projekt z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama
Powstaje długo wyczekiwana przez rowerzystów droga rowerowa wzdłuż ul. Sądowej. Pobiegnie od pl. Legionów do Promenady Staromiejskiej nad fosą. Dzięki temu połączona zostanie trasa dla jednośladów wybudowana wcześniej przy ul. Grabiszyńskiej ze ścisłym centrum miasta.

Według planów pojedziemy Sądową jeszcze w 2022 roku

Jak informują nadzorujący prace przedstawiciele spółki Wrocławskie Inwestycje zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć

Podczas zadania oprócz drogi rowerowej wybudowane będą nowe przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych. Wcześniej przebudowana została sieć wodociągowa. Natomiast po zachodniej stronie ul. Sądowej powstał nowy chodnik z przepuszczalną nawierzchnią żywiczną, która ułatwi życie rosnącym w pobliżu roślinom.
Krzysztof Świercz, Wrocławskie Inwestycje

Po zakończeniu budowy na ul. Sądowej będzie więcej drzew

Na pewno cieszy fakt, że po zakończeniu budowy na ul. Sądowej zobaczymy młode drzewa i krzewy. Część z nich już posadzono, inne zapuszczą korzenie w gruncie niebawem. Wśród 17 nowych roślin znajdą się: 
  • klony
  • gledijcze trójcierniowe
  • ambrowiec amerykański
Budowa drogi rowerowej przy ul. Sądowej to jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Koszt prac to około 2,43 mln zł. W ramach WBO projekt uzyskał 250 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl